reklama

Multivýtržník vystrieľal okná na kostole a obecnom úrade, sprejoval na fasády aj pomníky

Výtržník z obce Nižná, ležiacej dvadsať kilometrov od Trnavy za Kátlovcami, celé tri roky terorizoval obec viacerými vandalstvami.

Podľa slov hovorkyne KR PZ v Trnave Martiny Kredatusovej 30-ročný muž je obvinený z piatich skutkov.

Z výpočtu jeho bohatého zoznamu činov zostáva rozum stáť. Posúďte sami.

Na Vianoce roku 2009 mal obvinenýá muž prestreliť malokalibrovkou výplň okna na rodinnom dome v Nižnej. Niekoľko dní nato prestrelil 8 okien na obecnom úrade a vitrážové okná na rímskokatolíckom kostole. Týmto konaním spôsobil na uvedených objektoch škodu vo výške 420 eur. Ďalej je muž obvinený z toho, že v apríli 2010 poškodil fasádu kostola v Nižnej tým, že steny popísal vulgárnymi výrazmi a nacistickými znakmi. Následne v októbri na budove futbalového štadióna pomaľoval steny neznámou látkou. Vo vyčíňaní po obci pokračoval aj v nasledujúcom roku, kedy v máji 2011 farbou nastriekal stenu kostola, oplotenie cintorína, stenu rodinného domu a jeho oplotenie. V októbri sa opätovne vyvŕšil na kostole, pamätníku padlým z druhej svetovej vojny, dome smútku a pomníkoch na cintoríne. Súkromným osobám, obecnému úradu a farnosti spôsobil svojim konaním škodu až 6 220 eur,“ vymenovala aktivity miestneho vandala M. Kredatusová.

Fotodokumentácia KR PZ v Trnave:


Polícia obvinila muža z prečinov poškodzovania cudzej veci, podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd a hanobenia miesta posledného odpočinku.

V prípade uznania viny hrozí obvinenému odňatie slobody až na tri roky.

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2012 11:33. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Multivýtržník vystrieľal okná na kostole a obecnom úrade, sprejoval na fasády aj pomníky”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.