reklama

Seniori budú súťažiť na vlastných športových hrách

Stretnutia seniorov sa v našich podmienkach vo väčšine prípadov realizujú na kultúrnych, poznávacích, liečebných a vzdelávacích podujatiach. Športové vyžitie sa obmedzuje na individuálnu formu aktívneho trávenia voľného času, poprípade v konkrétnych kluboch.

Z pocitu potreby poskytnúť priestor v aktívnom alebo športovom využití voľného času sme sa rozhodli ponúknuť seniorom podujatie, na ktorom si budú môcť zmerať svoje sily a zručnosti. Nazvali sme ho Trnavské športové hry seniorov.

Je určené širokej seniorskej verejnosti, bez obmedzenia príslušnosti k danému dennému centru. Pre tých, ktorí v rámci svojich možností a schopností môžu vykonávať nenáročné športové disciplíny. Ďalším motívom tohto podujatia je poskytnúť priestor na trávenie voľného času seniorov s najmladšou generáciou, svojimi vnúčatami alebo pravnúčatami.

Trnavské športové hry seniorov rámcovo zapadajú do Európskeho roka aktívneho starnutia a solidarity medzi generáciami, ktorý je vyhlásený na rok 2012.

V akých disciplínach môžu naši seniori pretekať? Podujatie sa uskutoční počas dvoch dní.

25.mája sa v priestoroch Kalokagatie – CVČ na Streleckej ulici bude súťažiť v disciplínach ako je streľba zo vzduchovky (muži,ženy), stolný tenis jednotlivcov (muži, ženy) a šachy (muži, ženy).

26.mája v areáli Slávie na Hajdóczyho ulici – budú súťaže rozdelené na športové a zábavné. Športových súťaží sa budú môcť zúčastniť seniori ako jednotlivci, v zábavných môžu súťažiť aj so svojimi vnúčatkami alebo pravnúčatmi.

Pre mužov aj ženy su pripravené behy na krátke a dlhé trate (50m,60m, 200m,300m), hod granátom na cieľ, hod valčekom (len ženy),penaltový rozstrel na bránku (len muži). Športové kategórie vrátane súťaží v Kalokagatii budú rozdelené do 3 vekových kategórií, kde sa začína od 61 roku a končí nad 70 rokov. Všetky informácie ohlaďom súťaží a prihláška na podujatie budú k dispozícii na webovej stránke mesta, v denných centrách, TINS-ke, na radnici u informátora a na Mestskom úrade, kancelária Zdravé mesto – č.dv.168.

Zábavné voľné disciplíny budú určené pre tých, ktorí prídu na Sláviu v sobotu a prihlásia sa na mieste. Sú pre nich pripravené súťaže ako hod na pyramídu, hod lopty do basketbalového koša a hod krúžkami na méty.

Pre aktívnych účastníkov-športovcov bude zabezpečený pitný režim. Súťažiaci štartujú na vlastnú zodpovednosť. Všetky informácie ohľadom podujatia Vám poskytne kancelária Zdravé mesto, Mgr. Ingrid Huňavá, tel.číslo : 033/32 36 168.

Podujatie pre Vás pripravujú Mesto Trnava, Kalokagatia – Centrum voľného času a Mestská organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska Trnava.

Za organizačný štáb Mgr. Ingrid Huňavá

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2012 22:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.