reklama

Najväčšia kultúrna akcia začína v Trnave už v piatok

Koncom tohto týždňa cez víkend 8.-9.júna sa odštartuje oslava 20.ročníka Festivalu Lumen – najväčšej kultúrnej akcie v Trnave. S mottom thanXX. sa bude niesť v znamení vďaky všetkým, ktorí festival akýmkoľvek spôsobom podporili počas celej jeho histórie.

Z malého festivalu sa zmenil na city music festival – najväčšiu kultúrnu akciu v útrobách najstaršieho kráľovského mesta na Slovensku, a preto prívlastok mestský festival nesie právom.


Organizátori očakávajú v centre Trnavy opäť niekoľko tisíc ľudí

Organizátori pripravili pre účastníkov z celého Slovenska i zahraničia program, ktorý zaujme naozaj každého. Okrem hudobných vystúpení svetovej gospelovej špičky na Trojičnom námestí budete môcť vidieť aj koncerty v mestskom amfiteátri, kde sa predstavia aj Trnavčania bratia Bugalovci s Eugenom Vizvárym v ich jazzovom triu o 15:45 v sobotu.

Novinkou je aj program s názvom Stage v Kine Hviezda, ktorý začne o 11:00 v sobotu. V rámci neho organizátori ponúknu účastníkom multižánrový program, v ktorom sa okrem iných predstavia napr. Marcel Merčiak, Daniel Hevier, beatboxer En.dru a improvizačné zoskupenie 3T.


Všetky podujatia, vrátane koncertov, budú na Lumene zadarmo

Mamičky s deťmi určite poteší detský kútik na Radničnom nádvorí otvorený v piatok od 17. do 20. hodiny a v sobotu od 10. do 20. hodiny, kde okrem atrakcie pre deti bude v sobotu o 15. hodiny pripravený aj program s názvom Bláznivá klauniáda pre deti a dospelých.

Počas festivalu budú v promenáde jazdiť trojkolky, ktoré si už Trnavčania vyskúšali. Táto možnosť bude opäť a samozrejme ZADARMO, tak ako celý program festivalu vrátane workshopov a prednášok.


Príďte si užiť Festival Lumen aj vy už 8.-9.júna na Trojičnom námestí a ďalších miestach Trnavy

Podrobný program nájdete na www.fln.sk.

VIDEO:

(tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2012 23:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Najväčšia kultúrna akcia začína v Trnave už v piatok”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.