reklama

Na poslednom verejnom zhromaždení v Trnave podporilo Bezáka tisíc ľudí

Posledného verejného zhromaždenia na podporu odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka sa zúčastnilo v historickom centre Trnavy približne tisíc ľudí.

Rečník iniciátorov druhého stretnutia verejnosti na Námestí sv. Mikuláša Michal Dzurjanin pripomenul, že ulica rozhodne nie je vhodným prostredím, kde sa riešia takého otázky.

Debaty je potrebné viesť na iných fórach. Naše aktivity nie sú útokom na cirkev, len vyjadrujeme podporu Róbertovi Bezákovi,“ zdôraznil Dzurjanin, na čo prítomné publikum reagovalo dlhotrvajúcim potleskom.


Transparenty vyjadrujúce podporu odvolanému Bezákovi


Námestie sv. Mikuláša zaplnilo približne tisíc ľudí

Iniciátori zhromaždenia nie sú zástancami negatívnych emócií a nálad. Podľa slov M. Dzurjanina aj bývalý arcibiskup je protypom „pastiera duší pre súčasné obdobie„.

V ďalšej fáze oboznámil zhromaždenie s postojom teológa a sociológa Tomáša Halíka, ktorý vo viacerých médiách vyjadril R. Bezákovi otvorenú podporu, hovorca iniciátorov stretnutia prečítal aj otvorený list Andreja Škublu adresovaný Konferencii biskupov Slovenska.

Dzurjanin priniesol aj aktuálnu správu z Moravy. „Počas cyrilometodských osláv na Velehrade, ktorých sa Róbert Bezák osobne zúčastnil, mu vyjadrili podporu aj českí biskupi,“ uviedol.

O zhromaždenie v Trnave prejavili nebývalý záujem aj všetky slovenské celoplošné televízie a agentúry.

Podporu a solidaritu s Róbertom Bezákom môže vyjadrovať verejnosť aj prostredníctvom internetovej petície na portáli občianskeho denníka Changenet. Do piatka večera tak urobilo už takmer 7000 ľudí.

Ďalšie fotografie:


Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2012 21:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.