reklama

Trnavčanka zneužila platobnú kartu dôverčivého muža

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Senici obvinil 42 – ročnú ženu z Trnavy z prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí a inej platobnej karty.

Podľa informácií hovorkyne Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Martiny Kredatusovej poškodeným v tomto prípade je istý Seničan.

Na dôverčivosť doplatil vodič z okresu Senica, ktorý viezol účastníkov zájazdu do Anglicka. Na realizovanie potrebnej platby požičal svoju platobnú kartu sprievodkyni cestovnej kancelárie. Tá si však údaje z karty potrebné na vykonanie elektronickej transakcie mala ponechať a použiť ich aj bez vedomia majiteľa.
Podozrivá je z toho, že v priebehu týždňa pomocou neoprávnene získaných údajov k platobnej karte vykonala bez vedomia a povolenia držiteľa karty viacero prevodov. V piatich prípadoch sa jej kartu podarilo použiť úspešne a jedenásť pokusov bolo neúspešných, a to buď pre nedostatok finančných prostriedkov na účte alebo pre blokovanie účtu
,“ uviedla k prípadu policajná hovorkyňa.


ILUSTRAČNÉ FOTO

Žena spôsobila vodičovi škodu vo výške 2475 eur. V prípade uznania viny hrozí za takýto skutok odňatie slobody na jeden až päť rokov.

Polícia upozorňuje na opatrnosť a odporúčame neposkytovať iným osobám žiadne údaje potrebné na elektronické bankovníctvo. Platobné karty majte pri platení stále pod dohľadom,“ zdôraznila M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2012 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.