reklama

Zápas predkola EL Spartak – Steaua bol z pohľadu polície bezproblémový

AKTUALIZOVANÉ v piatok 10. augusta o 7:26 hod.:

Počas bezpečnostných opatrení, ktoré polícia prijala v súvislosti s futbalovým stretnutím medzi Spartakom Trnava a Steaua Bukurešť, neprišlo k narušeniu verejného poriadku a polícia nemusela zakročiť, vyhlásil hovorca KR PZ v Trnave Michal Hanus.

Fanúšikom hosťovského klubu zabezpečila polícia sprievod a monitorovala ich odchod až na hraničný priechod s Maďarskom.

Môžem skonštatovať, že bezpečnostné opatrenia boli účinné,“ uviedol riaditeľa Okresného riaditeľstva PZ v Trnave, pplk. Mgr. Vladimír Kollár, veliteľ bezpečnostných opatrení.

Na dnešný odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy pricestuje podľa odhadov PR a event manažéra trnavského Spartaka najviac 200 fanúšikov z Bukurešti.

Podľa vyjadrenia hovorcu KR PZ v Trnave Michala Hanusa polícia ich príjazd na Slovensko monitoruje už od hraničných priechodov.

V rámci medzinárodnej spolupráce sme oslovili policajné orgány okolitých štátov, cez ktoré je predpokladaný príchod rumunských fanúšikov na zabezpečenie ich bezpečného príchodu do Trnavy. Polícia po zápase v rámci bezpečnostných opatrení zabezpečí bezproblémový odchod fanúšikov hosťujúceho klubu,“ uviedol Hanus.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Na zápas, ktorého výkop je o 19.30 hodine, príde podľa predbežných odhadov približne 15-tisíc fanúšikov.

Na bezpečnostných opatreniach sa zúčastní viac ako 500 policajtov poriadkovej, železničnej, dopravnej a kriminálnej polície.

Do opatrení budú nasadení aj policajti pohotovostných útvarov z Nitry, Trnavy a Bratislavy, psovodi so psami a jazdecká polícia. V súvislosti s bezpečnostnými opatreniami bude Kollárova ulica v Trnave uzavretá podľa potreby,“ pripomenul Hanus.

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2012 12:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zápas predkola EL Spartak – Steaua bol z pohľadu polície bezproblémový”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.