reklama

Pre futbalový zápas Spartak – Poznań budú v Trnave dopravné obmedzenia

Štvrtkový zápas Európskej konferenčnej ligy medzi Spartakom Trnava a Lechom Poznań vyhodnotila polícia ako rizikový, opatrenia si vyžiadajú dopravné obmedzenia.

Odvetu predkola EKL odohrajú na Štadióne Antona Malatinského vo štvrtok 17. augusta 2023 od 20. hodiny.

Ako uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová, veliteľ bezpečnostných opatrení z dôvodu rizikovosti zápasu rozhodol o navýšení počtu policajtov, ktorí budú v uliciach mesta dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

OD RÁNA BUDÚ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA

V súvislosti s príchodom a parkovaním fanúšikov hosťujúceho tímu budú úplne uzavreté ulice Kollárova (od križovatky s ulicou Žarnova až po svetelnú križovatku Kollárova-Hlboká), Športová a Rázusova.

„Predpokladaný čas uzavretia ulíc je o 14:00 h, avšak v prípade potreby ich policajti môžu uzavrieť aj v skorších hodinách. Ulice budú uzavreté počas celej doby bezpečnostných opatrení až do neskorého večera. Polícia od rána uzavrie aj všetky parkoviská na Kollárovej ulici, preto odporúčame využiť iné možnosti parkovania v okolí,“ priblížila.

Polícia zároveň upozorňuje, že najmä počas presunu a pohybu fanúšikov môže dôjsť aj k iným dopravným obmedzeniam v meste.

„Žiadame fanúšikov oboch tímov, ale aj všetkých obyvateľov mesta, aby rešpektovali pokyny polície, nevyvolávali medzi sebou konflikty a zdržali sa akéhokoľvek nešportového správania, či už priamo na štadióne alebo aj mimo neho. Vzhľadom k tomu, že zápas je označený ako rizikový, sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška POKUTY je v blokovom konaní až 1000 eur,“ pripomenula Antalová.

V prípade, ak sa osoby dopustia trestného činu, môže im hroziť aj strata slobody. Navyše im ako „spomienka“ zostane ZÁPIS V REGISTRI TRESTOV, a tak už viac nebudú pre zamestnávateľov bezúhonní.

Zároveň im súd môže uložiť ZÁKAZ VSTUPU na akékoľvek kultúrne, spoločenské a športové podujatia. Ak tento zákaz osoby porušia, dopúšťajú sa tým ďalšieho trestného činu.

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2023 17:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.