reklama

Tesco rokovalo so železnicami o zriadení novej prevádzky na trnavskej stanici

Jedným z nájomníkov v objekte zrekonštruovanej železničnej stanice v Trnave by mohla byť aj spoločnosť Tesco Stores SR.

Informácie o prebiehajúcich rokovaniach medzi zástupcami obchodnej siete a Železnicami Slovenskej republiky o alternatívach prípadného umiestnenia prevádzky v objekte stanice neoficiálne pre trnava-live.sk potvrdil jeden z manažérov obchodnej siete.

Rokovania medzi Tescom a železnicami prebehli. Hovorilo sa o dispozičných a priestorových možnostiach, ktoré by mohli zo strany vlastníka objektu pre našu spoločnosť pripadať do úvahy. Zatiaľ však neprišlo k žiadnemu záveru. Predložené alternatívy zo strany ŽSR Tescu nevyhovovali. V tejto fáze teda nemôžem definitívne potvrdiť ani vyrátiť žiadnu z možností,“ vyjadril sa zástupca Tesco Stores SR so žiadosťou o zachovanie anonymity.


Rekonštrukciu stanice majú ukončiť v lete 2013. Či v jej interiéroch bude Tesco, alebo iná obchodná sieť, zostáva zatiaľ otázne

Správy o interese obchodnej siete o priestory vo vynovenom objekte stanice, ktorými denne prejdú tisíce cestujúcich, odmietla bližšie komentovať manažérka komunikácie Tesco Stores Zuzana Lošáková.

Priebežne vyhľadávame obchodné príležitosti na trhu, avšak ako spoločnosť kótovaná na burze nikdy nekomentujeme dohady a špekulácie,“ stručne skonštatovala.

Tesco v súčasnosti prevádzkuje na Slovensku 124 obchodov, z toho 5 obchodných domov, 24 expresov, 58 hypermarketov, 37 supermarketov a 17 čerpacích staníc.

Železníce Slovenskej republiky začali s rekonštrukciou hlavného objektu stanice v apríli tohto roka.

V rámci komplexnej modernizácie získa staničná budova nové opláštenie, projekt počíta aj s výmenou okien. Zmení sa tiež dispozičné riešenie v interiéroch, príde k výmene elektroinštalácie, rozvodov ústredného kúrenia, klimatizácie, podláh, obkladov, stropov.

Novinkou v staničnej budove bude eskalátor, inštalované budú aj samoobslužné výťahy vedúce k nástupištiam.

Dokončenie stavebných prác je naplánované na jún 2013.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2012 16:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tesco rokovalo so železnicami o zriadení novej prevádzky na trnavskej stanici”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.