reklama

Trnavská automobilka otvorila svoje cesty cyklistom a korčuliarom

Stočlenný pelotón cyklistov a korčuliarov sa vydal v sobotu 22. septembra popoludní za asistencie policajných motoriek a áut na šesťkilometrovú trasu od trnavského amfiteátra do priestorov automobilky PSA Peugeot Citroën.

Trnavská automobilka si zaujímavým spôsobom pripomenula Deň EKOmobility.

Pred bránami fabriky privítal krátkym príhovorom účastníkov podujatia šéf podniku Patrice Peslier. Hneď na úvod čakalo návštevníkov akcie prekvapenie v podobe svetovej predpremiéry modifikovanej verzie modelu Citroenu C3 Picasso.

Model, ktorý koncern vyrába len v trnavskej automobilke, oficiálne predstavia svetu až koncom septembra na autosalóne v Paríži.

Po úvodných oficialitách sa cyklisti a korčuliari vydali na päťkilometrovú trasu kvalitnými vnútroareálovými komunikáciami. Možnosť zoznámiť sa s automobilkou z úplne inej a novej perspektívy považovali účastníci Dňa EKOmobility za výbornú myšlienku.

Na okruhu boli pripravené zastávky na zaujímavých miestach – pri výrobných halách či ekologicky dôležitých bodoch. Deti aj dospelí sa dozvedeli niečo viac o tom, čo robí taký veľký podnik ako automobilka pre ochranu životného prostredia, mohli si zasúťažiť, otestovať svoju šikovnosť a získať zaujímavé ceny.

Po absolvovaní okruhu areálom pokračoval program na vonkajšom parkovisku.

Príležitosť vyskúšať si jazdu na hybridných modeloch Peugeot 5008, Citroën DS4 ši stopercentných elektromobiloch Citroën Zero a Peugeot iON využili desiatky ľudí.

Záver podujatia obstarali atraktívne ukážky práce hasičov a policajných kynológov.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2012 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.