reklama

Rumuni zneužívajú logá dobročinných organizácií, polícia vyzýva na opatrnosť

Rumunskí podvodníci, žiadajúci od okoloidúcich peniaze na fiktívnu zbierku pre sluchovo postihnutých, pôsobili aj v našom regióne.

Svedčí o tom prípad z Dunajskej Stredy spred niekoľkých dní. O jeho odhalenie sa postarala istá policajtka počas návštevy u lekára.

O podrobnostiach informuje trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová:

Policajtka si v areáli Nemocnice s poliklinikou v Dunajskej Strede všimla trojčlennú skupinu Rumunov vyberajúcich peniaze. Zdalo sa jej to podozrivé a preto skutočnosť oznámila na operačné stredisko. Vyslaná hliadka okolnosti preverila a následne dospelého z trojice obmedzila na osobnej slobode. Po predvedení na útvar polície v Dunajskej Strede a následnom vykonaní procesných úkonov vyšlo najavo, že 36 – ročný občan Rumunska malô vylákať od najmenej 52 ľudí až 533 eur.“


Jedna zo zadržaných listín s neoprávnene použitými logami. Ako vyplýva zo snímky, nachytaní darcovia boli pomerne štedrí

Podvodníci z Rumunska ľuďom predkladali falošné listiny s oficiálnymi logami rôznych charitatívnych organizácií, ako sú Červený kríž, Unicef, Spolok pre hluchonemých a iné.

Sumu, ktorú mal zadržaný muž od okoloidúcich vyzbierať, použil pre vlastnú potrebu. Polícia ho na základe zhromaždených dôkazov obvinila z prečinu podvodu a zároveň prokurátor udelil súhlas na zadržanie osoby v „superrýchlom“ konaní.

Obvinený je umiestnený v cele policajného zaistenia a čaká na rozhodnutie sudcu, či bude umiestnený do väzby. V prípade uznania viny mu hrozí dvojročné väzenie.

Polícia upozorňuje občanov, aby dôkladne zvážili komu dávajú svoje peniaze. Ak sa koná oficiálna zbierka, zväčša jej predchádza informatívna kampaň prostredníctvom médií a občanom býva predstavený aj spôsob označenia vyberajúcich. Listiny označené logami známych organizácií je možné vyrobiť veľmi ľahko a takto môžu byť zneužité na výber peňazí,“ upozornila M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2012 13:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.