reklama

Zamračená obloha spustila na Trnavu prvé snehové vločky už v októbri

S prvými vianočnými reklamami, ktoré vpadli do našich domácností už v októbri, prišiel do našich končín nezvykle skoro aj prvý sneh.

Zamračená obloha nad Trnavou začala spúšťať prvé tohtoročné vločky zamiešané medzi dažďové kvapky už v noci z piatka na sobotu 27. októbra.

Prvé skutočné sneženie sezóny však prišlo o dva dni neskôr, v pondelok 29. októbra. Tentoraz nad jeseňou aspoň na pár hodín vyhrala Pani Zima a Trnavčania už museli pred odchodom do práce zo svojich áut najprv odhrnúť pár centimetrov snehu.

Neobvykle pôsobili aj zabielené trávniky a zasnežené listnatné stromy, ktoré ešte ani nestihli opadať.

Minulý rok nasnežilo v Trnave po prvý raz až tri dni pred Vianocami.


Prvý sneh prekvapil Trnavčanov v pondelok 29. októbra

A hoci o súvislej snehovej pokrývke sa hovoriť nedá ani zďaleka, októbrové sneženie v našich zemepisných šírkach je zaujímavou raritou hodnou zaznamenania.

Na príchod skutočnej zimy si budeme musieť ešte počkať.

Po výraznom ochladení by sa mali už od štvrtka teploty šplhať opäť až k desiatim stupňom Celzia.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2012 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zamračená obloha spustila na Trnavu prvé snehové vločky už v októbri”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.