reklama

Ivanovi Pašekovi na záver životnej sezóny ponúkli jazdiť za Saganov Liquigas

Uplynulá sezóna pretekárov trnavského Cyklistického klubu Masters Team sa niesla v znamení viacerých úspechov.

V najvýznamnejšom seriáli sezóny, Slovenskom pohári Merida Road Cup 2012 Top Ten, triumfoval v absolútnom poradí Ivan Pašek. Zároveň sa stal víťazom svojej kategórie B nad 40 rokov.

Darilo sa aj ďalším členom tímu. Róbert Bartko sa umiestnil medzi mužmi nad 30 rokov celkovo druhý, v absolútnom poradí skončil na 4. mieste Marián Valášek, Jozef Daško bol šiesty.

V prvej desiatke celkového poradia Merida Cup-u 2012 sa umiestnil na siedmej priečke člen CK Trnava Milan Karaba.

FOTO: Rastislav Paulíny

Pre Ivana Pašeka, absolútneho víťaza seriálu, bola uplynulá sezóna doteraz najúspešnejšou v kariére.

Veľmi sa mi darilo najmä v časovkách, kde sa mi darilo dokonca porážať aj pretekárov v kategórii Elite, čo považujem za naozaj veľký úspech,“ hodnotí úspešný 43-ročný pretekár, ktorý sa okrem cyklistiky úspešne venuje najmä svojmu povolaniu veterinárneho lekára.

Pašek triumfoval na začiatku sezóny v časovke doma v Trnave, zvíťazil v Časovke SNP, kde dokonca vytvoril traťový rekord. Za najväčší úspech sezóny však považuje tretie miesto v Hradnej časovke.

Okrem bratov Velitsovcov prišla do Bratislavy prakticky celá slovenská špička. Vyhral Peťo Sagan, ja som došiel do cieľa na bronzovej priečke so stratou 25 sekúnd. Tento výsledok považujem za najlepší v celej sezóne,“ konštatuje.

Mediálne sledovaných pretekov sa zúčastnil aj šéf Saganovho tímu Liquigas-Cannondale Enrico Zanardi. Po pretekoch prišiel osobne za Ivanom Pašekom, aby mu potom, čo videl jeho výkon, oficiálne ponúkol angažmán v slávnom talianskom profesionálnom tíme. Trom najlepším v cieli po Saganovi ponúkol aj účasť na prvom tímovom sústredení Liquigasu priamo v Taliansku.

Pán Zanardi nechcel uveriť tomu, že nie som profesionál a nikdy som ani za žiaden tím profesionálne nepretekal. Ako ťažko pracujúci človek som si mohol zasúťažiť s takou hviezdou svetovej cyklistiky, akou je Peťo Sagan. Sám Peťo mi tiež gratuloval a pochválil môj výkon. Je to pre mňa obrovská pocta a určite najväčší zážitok v mojej kariére,“ spomína na nezabudnuteľné okamihy.Na slávnostnom vyhodnotení ankety Zlatý pedál v spoločnosti manželky Kataríny a Petra Sagana (snímka hore), a Petra Velitsa (dolu)

V priebehu sezóny sa Pašek zúčastnil aj európskeho šampionátu kategórie Masters, kde obsadil v nabitej konkurencii výborné 12. miesto. Ak by sa mu v záverečnom špurte vyhli technické problémy, mohol skončiť vyššie. Jedným z vrcholov sezóny boli pre trnavského cyklistu preteky Svetového pohára Masters v rakúskom Deutschlandsbergu.

Predviedol som tu jeden zo svojich životných výkonov. V časovke som skončil tretí, v kopcovitých pretekoch s hromadným štartom na 120 km som prišiel do cieľa šiesty. Tieto výsledky si veľmi vážim, pretože v zahraničí sú jazdci kategórie Masters prakticky profesionálnymi cyklistami so všetkým, čo k tomu patrí. Majú technické zabezpečenie, maséra, lekára, fyzioterapeuta, sprievodné autá, teda prakticky celý tím ľudí, ktorí sa o nich stará. My tu na Slovensku sme normálne pracujúci ľudia, ktorí trénujú po práci vo voľnom čase, pretekáme za vlastné peniaze a bez akejkoľvek ďalšej podpory,“ porovnáva podmienky „amatérov“ u nás a v zahraničí.

Pre lepšie priblíženie – o jedenástej večer pred pretekmi som operoval v Trnave a ráno som už stál pripravený na štarte v Rakúsku. Mechanika mi robil syn. O to viac si tento výsledok zo Svetového pohára vážim,“ doplnil stále úradujúci dvojnásobný majster sveta lekárov.

Vrcholom budúcej sezóny 2013 bude pre Pašeka olympiáda kategórie Masters v Turíne. Práve na augustové zápolenia na talianskych cestách chce datovať svoju formu.

Nomináciu zo zväzu dostal spolu Karolom Lipovský, Mariánom Valášekom, Ladislavom Longauerom či Štefanom Lamešom.

Prípravu a formu v budúcom roku budem smerovať práve na toto významné podujatie svetového významu. Pôjdem časovku aj preteky jednotlivcov s hromadným štartom s cieľom dosiahnuťť čo najlepší výsledok. A po olympiáde sa budem venovať synovi a bicyklovať budem už len pre radosť,“ dodáva s úsmevom na záver.

Ivan Pašek považuje nedávno skončenú sezónu za najvydarenejšiu v desaťročnej kariére. Bicyklovať začal až po tridsiatke, súťažne jazdí len šesť rokov.

Súdiac podľa doterajších výsledkov a úspechov z ostatných sezón môžeme konštatovať, že je pre slovenskú cyklistiku veľkou škodou, že sa tento sympatický Trnavčan nezačal venovať tomuto športu už oveľa skôr.

FOTO: Erik Hirner

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2012 10:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.