reklama

Otužilcom neprekážala ani teplá voda, otvorenie sezóny si vychutnali

Na úvod trošku meteorológie: teplota vzduchu 12 stupňov Celzia, teplota vody o stupeň nižšia, svieži severný vietor, dážď.

Takéto podmienky privítali v nedeľu 3. novembra viac ako 60 otužilcov z celého Slovenska na prvom zraze, ktorý zorganizovali členovia Občianskeho združenie Trnavskí Bíli Medvedi na vodnej nádrži v Suchej nad Parnou.

Na úvod otužileckej sezóny prišli účastníci zrazu patrične „nažhavení“. Dobrú náladu im nepokazila ani príliš teplá voda.

VIDEO:

Akokoľvek zvláštne to znie, aktuálna teploty vody 11 stupňov je pre nás nevyhovujúca. Ideálna pre nás je teplota 4 stupne Celzia, čo je voda zaradená do kategórie ľadová. Účinnosť otužovania v ľadovej vode je niekoľko násobne vyššia ako v podmienkach, akú sme mali dnes,“ hodnotil Alexander Bán z organizačného štábu.

Ako s potešením skonštatoval, otužilcov v Trnave neustále pribúda, a rovnako tak aj členov združenia.

Evidujeme už takmer 30 členov. Dnešný zraz bol prvou oficiálnou akciou, ktorú sme pripravili aj pre našich kolegov z celého Slovenska. Som rád, že všetko dopadlo na výbornú a všetci prítomní si plávanie v Suchej nad Parnou vychutnali. Som nadšený a verím, že o rok príde medzi nás aspoň sto otužilcov.“

Väčšina „štartového poľa“ strávila vo vode približne 15 až 20 minút. Poslední plavci vychádzali zo suchovskej nádrže až približne po trištvrte hodine.

Vychádzajúc z chladnej vody otužilci do jedného neskrývali radosť a spokojnosť s otváracou akciou nadchádzajúcej sezóny.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2013 16:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.