reklama

Mesto našlo voľné zdroje a investuje do betónového podkladu na dvoch križovatkách

Na trnavských križovatkách pribudnú ďalšie pruhy s trvácnym betónovým povrchom.

O poznanie odolnejší povrch zo špeciálneho betónu bude inštalovaný v priebehu najbližších týždňov na križovatke ulíc Šrobárova – Hospodárska – T. Vansovej pri Merkúri, rovnako aj na križovatke Hospodárska – Zelený Kríček pri čerpacej stanici Avanti.

V súčasnosti je použitý betón na území Trnavy len v jazdných pruhoch na Spartakovskej ulici, a tiež na Šrobárovej pri bývalom cukrovare v smere od Zeleného kríčka. Aj po desiatich rokoch používania je betónové podložie stabilné a doteraz si nevyžiadalo žiadne investície.Po vybratí a spevnení podložia budú stavbári nalievať betón

Podľa informácií vedúceho úseku dopravy na Odbore dopravy a komunálnych služieb Mestského úrade v Trnave Mariána Nováka mesto našlo rezervné zdroje ešte v tohtoročnom rozpočte a rozhodlo sa investovať do obnovy pruhov.

Betón bude umiestnený pod najviac zaťažovanými pruhmi v 30 – metrovej dĺžke. Na prejazdných a odbočovacích pruhoch bude uložená dvojitá vrstva asfaltobetónu.

Pri toľko kritizovanej nedávnej rekonštrukcii križovatiek v podaní Slovenskej správy ciest pokladali len jednu päť až šesťcentimetrovú vrstvu, na ktorej sa už po niekoľkých dňoch začali tvoriť takzvaný kobercový alebo roletový efekt.

V prvej fáze sa rieši rekonštrukcia vnútorných pruhov križovatiek. Špeciálny cestný betón plánujú nalievať v sobotu 1. decembra a potrvá približne 20 dní, kým vyzreje. Hovoria o tom aj záručné podmienky dodávateľa. V druhej fáze sa budú riešiť vonkajšie pruhy. Samozrejme, v závislosti od počasia,” priblížil M. Novák.


Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2012 13:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Mesto našlo voľné zdroje a investuje do betónového podkladu na dvoch križovatkách”

 1. 1
  Jozef says:

  SUPER, SUPER, SUPER ! ! ! ! ! ! DAKUJEM niekomu na meste ze zacal rozmyslat! To myslim v dobrom! A drzim palce, nech im táto snaha vydrzi co najdlhsie, kým nebudu vsetky krizovatky v TT betonove! Este raz DAKUJEM!!!

 2. 2
  5ulo says:

  este tak spravit buciansku a parada

 3. 3
  eddy2611 says:

  AKO MESTO NASLO VOLNE ZDROJE: ” Mesto si kracalo po ulici a zrazu co nevidia? Volne zdroje, sup to do vrecka a mame na betonove podklady na krizovatky. parada.” :-))))))

 4. 4
  Feri says:

  Parada super, chvalim tento rozumny napad.. len v tom pekne pokracujte.

 5. 5
  icer says:

  Nápad to nie je nový.
  Len za koľko dukátov to bude.
  Ale vždy to bude výhodnejšie ako každý rok platiť za naničhodný asfalt

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.