reklama

Kinokult uvádza: Pulp Fiction v kine Hviezda!

Filmový klub KinoKult prichádza do trnavského Kina Hviezda, kde odštartuje svoje pôsobenie v stredu 12. 12. kultovým filmom Pulp Fiction!

Majstrovské dielo režiséra Quentina Tarantina, ktoré cynicky sleduje tri príbehy ľudí prekračujúcich zákon, sa okamžite po uvedení stalo predstaviteľom kultových filmov. Film sa vyznačuje nečakanými dejovými zvratmi, vynikajúcimi dialógmi, nesmrteľnými hláškami, hviezdnym obsadením a dokonalou hudobnou a výtvarnou zložkou.

Unikátnosťou Pulp Fiction je nechronologické usporiadanie jednotlivých príbehov a scén, ktoré neustále zvyšuje divákovu zvedavosť a drží ho v napätí a omyle z očakávaného „happy endu“.

Dej je skladačkou troch príbehov. V prvom sa objavujú nájomní vrahovia Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winfield (Samuel L. Jackson), ktorí musia získať kufrík svojho šéfa Marcellusa. Ten zároveň požiada Vincenta, aby počas jeho služobnej cesty dohliadol na jeho nádhernú ženu Miu (Uma Thurman). Ona sa však pod jeho dohľadom predávkuje heroínom. Druhý príbeh rieši problém starnúceho boxera Butch Coolidgea (Bruce Willis), ktorý príjme od Marcellusa štedrý úplatok za to, že prehrá svoj posledný zápas.

Butch však súpera neúmyselne zabije. Tretí príbeh tvorí pár malých zlodejov Honey Bunney (Amanda Plummer) a Pumpkin (Tim Roth), ktorí sa rozhodnú vylúpiť reštauráciu. Avšak, sedí v nej aj Vincent a Jules…

Režisér Quentin Tarantino je i napriek malému množstvu filmov, ktoré nakrútil, považovaný za kultového režiséra. Vďaka svojskému humoru a nezvyčajného pohľadu na svet sa už jeho prvý film Gauneri, i napriek zákazu v niektorých krajinách, stal veľmi úspešným.

Po ňom ihneď nasledoval film Pulp Fiction, ktorý sa zapísal ako predstaviteľ kultových filmov. Nasledovali filmy Kill Bill 1 a Kill Bill 2.

Zaujímavosťou je, že po tom, čo Quentina vyhodili zo školy, pracoval ako vyhadzovač v pornokine a neskôr sa zapísal do hereckej školy, avšak bez úspechu. Ten dorazil až keď sa začal venovať písaniu scenárov (Gauneri a najmä Pulp Fiction).

Ocenenia filmu:
Zlatá Palma na Filmovom festivale v Cannes za réžiu (1994)
Oscar za najlepší filmový scenár (1995)

USA, rok 1994, 154 min.
Réžia: Quentin Tarantino
Hrajú: John Travolta, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Uma Thurman, Bruce Willis, Amanda Plummer, Quentin Tarantino a ďalší

Čmuchal a Sviňa zasahujú

Pred filmom Pulp Fiction budeme premietať krátky študentský film Andreja Kolenčíka. Príbeh tvorí dvojica neohrozených detektívov Čmuchal a Sviňa, ktorí vyšetrujú zdanlivo obyčajnú vraždu. Pátranie v upršanom meste plnom zločinu a drog však postupne odhalí, že stopa vedie na nepríjemne vysoké miesta.

Premietanie filmu Pulp Fiction a Čmuchal a Sviňa zasahujú
12. 12. (streda)
Kino Hviezda
Vstup: 3 €
Štart: 19:30 hod.

Viac info:
Event: www.fb.com/events/431489746912573
Fanpage: www.fb.com/kinokult

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2012 20:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.