reklama

Bejzbalistom ponúka mesto vrhačský sektor na Slávii. Atléti sú proti

AKTUALIZOVANÉ o 10.42 h

Bejzbalového oddielu Angels Trnava svitá na lepšie časy. Najúspešnejší klub na Slovensku, kde okrem seniorov pôsobia úsepšne aj mládežnícke a žiacke kategórie, prišiel nedávno po dlhých rokoch o areál MTF STU na Prednádraží.

Na pozemkoch bol klub v prenájme približne od polovice deväťdesiatych rokov. V budúcnosti tu chce univerzita stavať objekty pre vedu a výskum.

Bejzbalistom mesto pôvodne mesto ponúklo pozemky na Cukrovej ulici za areálom Slávie. Podmienkou vybudovania nového areálu však bolo aj odkúpenie susedných pozemkov, ktoré sú v súkromných rukách. „Rozloha lokality od mesta nebola postačujúca pre vybudovanie ihriska, preto sme potrebovali odkúpiť aj susedné pozemky. Ich vlastníci dostali za posledné dva roky viac ako dvadsať rôznych ponúk, ale nijako sme sa s nimi my, ani mesto, nedokázali dohodnúť,“ skonštatoval manažér bejzbalového klubu Roman Holekši.


Vrhačský sektor na Slávii

Mesto po rokovaniach s mestom ponúklo bejzbalistom nové riešenie – výpožičku pozemkov s rozlohou 13 500 metrov štvorcových priamo v areáli Slávie. Ide o oplotený priestor pri telocvični. V súčasnosti areál využívajú vrhači ako tréningový sektor.

Pre nás je tento priestor ideálny. Dokážeme tu postupne vybudovať nový bejzbalový areál so všetkým potrebným zázemím. V prípade, že poslanci tento návrh odsúhlasia, dokážeme začať s prvými prácami v areáli už na jar budúceho roka,“ zhodnotil R. Holekši.

Bejzbalový klub nechce byť v pozícii niekoho, kto ubližuje atlétom. Aj preto navrhujú presťahovanie vrhačského sektora na Cukrovú ulicu a ponúkajú Slávii pomocnú ruku s úpravou pozemkov pri jeho výstavbe.

Návrh mesta sa slávistom nepozdáva. Predseda AŠK Slávia Trnava Vladimír Gubrický upozornil, že strata vrhačského sektora bude znamenať koniec trnavskej vrhačskej skupiny na čele s úspešným odchovancom Slávie a slovenským reprezentantom Liborom Charfreitagom.

Mrzí ma, že nikto s nami nerokoval a prichádza návrh, ktorý nás poškodí. Pripravujeme oficiálne vyhlásenie ku kroku, ktorý pripravuje mesto urobiť v neprospech vrhačov,“ uviedol V. Gubrický.

AKTUALIZÁCIA:

Mestská rada na svojom pondelňajšom zasadnutí (3. 12. 2012) poverila poslanca MZ Bystríka Stanka, aby zvolal stretnutie dotknutých subjektov v záujme dosiahnutia dohody a hľadania riešení, ktoré by boli pre každú zainteresovanú stranu čo možno najvhodnejšie.

V prípade, že príde k dohode ešte pred 11. decembrom, kedy je schôdza zastupiteľstva, mesto pripraví podklady, ktoré poslanci prerokujú, informoval vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 4. decembra 2012 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bejzbalistom ponúka mesto vrhačský sektor na Slávii. Atléti sú proti”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.