reklama

Pred Vianocami ľudia darovali 90-tisíc eur

Dobrovoľníci z neziskových organizácií vyzbierali v 71 obchodoch Tesco na Slovensku 90 000 eur. Také je finálne vyhodnotenie 11. ročníka Vianočnej zbierky, ktorú organizovala Nadácia Tesco v spolupráci so svojim dlhoročným partnerom Slovenskou humanitnou radou a novými partnermi Slovenskou katolickou charitou a Nadáciou Výskum rakoviny počas štyroch predĺžených adventných víkendov.

Každoročne organizuje Nadácia Tesco spolu s neziskovými organizáciami vianočnú zbierku, ktorá prebieha počas štyroch predĺžených adventných víkendov. Vyzbierané peniaze pomôžu znevýhodneným skupinám obyvateľov, o ktoré sa neziskové organizácie starajú.

tesco-extra-trnava1
HM Tesco v Trnave

Zbierka sa zakladá na lokálnom princípe, čiže konkrétna vyzbieraná suma zostane príslušnej neziskovej organizácii pôsobiacej v danej lokalite. Najvyššiu sumu, 12 452,60 eur, sa podarilo vyzbierať v HM Žilina a získala ju Nadácia Krajina Harmónie Žilina.

Zbierka oficiálne odštartovala 28. novembra a skončila 23. decembra 2012.

Výsledky tohtoročnej vianočnej zbierky nás veľmi milo prekvapili, keďže značne prekonali minulé ročníky. Sme nesmierne radi, že zbierka mala taký veľký úspech. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili a aspoň takouto formou pomohli ľuďom odkázaným na pomoc a štedrosť iných,“ povedala v tejto súvislosti Martina Múčková, manažérka Nadácie Tesco.

Výsledky zbierky za jednotlivé víkendy
1. víkend – 21 642 €
2. víkend – 20 391 €
3. víkend – 22 876 €
4. víkend – 25 099 €
Spolu – 90 008 €

Zbierka prebehla na nepredajných plochách v 71 hypermarketoch, supermarketoch a obchodných domoch Tesco na území Slovenska.

Informácie o výsledkoch zbierky poskytla manažérka komunikácie spoločnosti Tesco Stores SR Zuzana Lošáková.

Ulož ako PDF
Napísal 28. decembra 2012 13:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.