reklama

Investor ukázal vizualizácie parkovacieho domu Na hlinách

Na trnavskej radnici sa uskutočnilo vo štvrtok 10. januára verejné prerokovanie zmeny územného plánu na síldisku Hliny.

Súhlas so spracovaním zmien územného plánu vyslovili mestskí poslanci na novembrovej schôdzi na žiadosť investora, ktorý v lokalite uvažuje s výstavbou trojpodlažného parkovacieho domu pre 262 áut.

Ešte predtým, ako zastupiteľstvo definitívne rozhodne o povolení či zamietnutí zmeny, absolvuje investor a jeho projekt celý proces v podobe vyjadrení a odborných stanovísk desiatok úradov a inštitúcií. Poslanci budú hlasovať na základe týchto stanovísk.

verejne-prerok-hliny
Verejného prerokovania sa zúčastnili zástupcovia mestského úradu, investora, stavebného úradu, ale aj niekoľkí obyvatelia sídliska Na hlinách a blízkej Saleziánskej ulice

Trnavská spoločnosť Fortezza plánuje Na hlinách postaviť kryté hromadné parkovanie s 96 garážami a 166 parkovacími státiami. Projekt v tejto fáze prezentuje ako štúdiu.

Mesto podmieňuje prípadné povolenie výstavby splnením viacerých podmienok. Okrem kladných stanovísk súvisiacich s vplyvom projektu na životné prostredie by mal investor vybudovať čiastočné zastrešenie objektu, súčasťou ktorého bude záhradná strecha využiteľná na krátkodobú rekreáciu rezidentov z okolitých bytových domov.

Investor na odporúčanie odboru územného rozvoja a koncepcií musí riešiť vjazd a výjazd vozidiel aj zo Saleziánskej ulice, aby nedochádzalo k vtiahnutiu dynamickej dopravy do vnútrobloku bytových domov Na hlinách.

Mesto tiež požaduje, aby boli zvislé konštrukcie objektu prispôsobené pre uchytenie zvislej vegetácie, ktorou sa zabezpečí súvislé celoročné ozelenenie všetkých pohľadových stien objektu.

parkdom-hliny-3
Vizualizácia parkovacieho domu

Podľa jednej z obyvateliek Hlín je táto investícia zbytočná. Ako uviedla, situácia s parkovaním na sídlisku nie je vôbec taká zlá, ako sa prezentuje.

Miesto na parkovanie sa tu dá nájsť vždy, aj o jedenástej večer,“ poznamenala a pripomenula, že problémy s parkovaním by sa odstránili, keby pri domoch nestáli služobné autá.

Ing. arch. Milan Horák z územného rozvoja a koncepcií mestského úradu v reakcii pripomenul petície a žiadosti obyvateľov Hlín, ktorí už roky žiadajú mesto o riešenie parkovania.

Podľa prieskumov je Na hlinách deficit približne 800 parkovacích miest. A to podľa starej normy, ktorá hovorí o 1,1 parkovacom mieste na jeden byt. Nové normy sú ešte tvrdšie, keď požadujú v závislosti od počtu izieb výstavbu od 1,2 do 1,8 parkovacích miest. Čo sa týka parkovania služobných áut, bohužiaľ, neexistuje legislatíva, na základe ktorej by mesto s týmto problémom mnohlo bojovať zákonnými prostriedkami,“ upresnil.

V ďalších príspevkoch vyslovili obyvatelia obavy zo zvýšenej hustoty dopravy v uličke pri rodinných domoch na Saleziánskej, ohrozovania detí navštevujúcich neďalekú základnú školu autami či zhoršenia kvality životného prostredia splodinami.

Obyvateľ vedľajšieho bytového domu Na hlinách vyjadril protest proti výstavbe, pretože susedný parkovací dom podľa jeho slov výrazne zníži kvalitu bývania viacerých obyvateľov, hodnotu ich bytov a prakticky zničí výhľad z okien. Obáva sa tiež vzniku neprieehľadného priestoru medzi obytným a parkovacím domom, ktorý sa môže podľa jeho slov stať ideálnym miestom pre narkomanov a podobné individuá.

Zástupcovia investora zdôraznili, že výpočty projektu robili odborníci, ktorí dodržali všetky podmienky stanovené vyhláškami a predpismi.

Parkovací dom má byť postavený v svahu na okraji sídliska. Strecha garáži bude zatrávnená a poskytne priestor pre rekreačné účely. Najvyšší bod trojpodlažného objektu presiahne súčasný svah o dva metre.

Spoločnosť Fortezza so sídlom v Trnave tiež sľubuje rekonštrukciu a výstavbu nových moderných detských ihrísk, či dokonca lezeckej steny priamo na objekte garážového domu. Celá jedna strana fasády objektu bude pokrytá prírodnými materiálmi a popínavými rastlinami.

Cenu za parkovacie státie či garáž v objekte v súčasnom štádiu odhadnúť nevie, keďže zatiaľ nie sú známe vstupné náklady na realizáciu projektu.

ĎALŠIE VIZUALIZÁCIE:
parkdom-hliny-1
parkdom-hliny-2
parkdom-hliny-4
parkdom-hliny-5
parkdom-hliny-8
parkdom-hliny-7
parkdom-hliny-9

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2013 9:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investor ukázal vizualizácie parkovacieho domu Na hlinách”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.