reklama

Projekt parkovacieho domu Na hlinách je ohrozený, poslanci investorovi neveria

Poslanci mestského zastupiteľstva na utorkovom zasadnutí nesúhlasili s predĺžením termínu začatia výstavby projektu parkovacieho domu Na hlinách. O posun termínu o jeden rok požiadal investor.

O predĺženie lehoty na začatie výstavby o jeden rok požiadala spoločnosť Fortezza mesto v máji 2015. V Zmluve o budúcej zmluve medzi mestom a investorom je zakotvený termín začatia realizácie projektu 24. júl 2015.

Projekt parkovacieho domu dostal zelenú od poslancov v apríli 2013, kedy zastupiteľstvo súhlasilo s predajom pozemkov s rozlohou viac ako 3500 metrov štvorcových pod budúcim parkovacím domom za 1 euro.

Investor mal nadobudnúť pozemok do svojho vlastníctva až po dokončení a skolaudovaní odsúhlaseného zámeru.

Fortezza informovala mesto o skutočnostiach a dôvodoch, pre ktoré nemohla urýchliť administratívne náročný proces stavebného konania.

Investor v liste poukázal na viaceré skutočnosti, ktoré postup prípravných prác zdržiavajú. Okrem iného spomenul časovo náročné vydanie vyjadrení jednotlivých dotknutých organizácií či technicky zložitú dokumentáciu so zakomponovaním jednotlivých požiadaviek dotknutých organizácií.

hliny-park-dom-1
Vizualizácia projektu umiestneného v rohu sídliska Hilny

Zdroj: Fortezza

Podľa vyjadrenia mestského úradu v dôvodovej správe k tomuto materiálu, vo februári tohto roka bolo prerušená žiadosť o vydanie stavebného povolenia, “vzhľadom na to, že predložená žiadosť neposkytovala dostatočné podklady pre posúdenie navrhovanej stavby. Stavebný úrad prerušil stavebné konanie a vyzval stavebníka, aby žiadosť o stavebné povolenie v lehote do 60 dní doplnil o požadované doklady.”

V určenej lehote neboli odstránené nedostatky podania, stavebný úrad preto konanie 13. mája 2015 zastavil.

Spoločnosť Fortezza má v súčasnosti vydané právoplatné územné rozhodnutie, stavebné povolenie by dokázala získať najskôr až na začiatku roka 2016. Investor preto potreboval súhlas poslancov na predĺženie termínu začatia výstavby formou dodatku k platnej zmluve s mestom do júla 2016.

Táto lehota by mala zodpovedať časovému úseku potrebnému k vydaniu stavebného povolenia, ako aj na prípravu tak technicky náročnej stavby.

S návrhom poskytnúť investorovi ďalší rok na prípravu stavby sa poslanci nestotožnili. Za predĺženie lehota hlasovalo desať z nich, desiati poslanci boli proti, štyria sa zdržali.

“Proti tomuto projektu sa v petícii podpísalo asi 800 obyvateľov lokality. Táto firma pre mňa nie je zárukou, že parkovací dom postaví. Firma nemá zamestancov, má široký záber činností. Tento zámer je pre mňa aj pre obyvateľov, ktorí sa vyjadrili proti, absolútne neakceptovateľný,” povedal v rozprave poslanec klubu Za lepšiu Trnavu Juraj Fuzák.

Na rozhodnutie poslancov reagoval Michal Magula zo spoločnosti Fortezza s rozčarovaním.

“Neviem, či si poslanci, ktorí hlasovali proti vedia vôbec predstaviť, koľko času, úsilia, práce a peňazí nás doteraz príprava tohoto náročného projektu stála. Získali sme územné rozhodnutie, pracujeme tvrdo na stavebnom povolení, odviedli sme obrovské množstvo práce. Toto rozhodnutie ma veľmi prekvapilo a považujem ho za nie dobré,” zareagoval Magula.

Ako uviedol, veľmi ho mrzí, že poslanci pred rokovaním neprejavili záujem sa s ním stretnúť a opýtať sa, ako sa projekt vyvíja.

“Postavil som stavby, ktoré reálne stoja, poslanci dnes zničili takmer 5-ročnú prácu. Neviem, čo bude ďalej, poradím sa aj s právnikom. Tak, ako mali poslanci právo hlaosvať ako hlasovali, ja mám právo sa brániť,” vyhlásil.

Trnavský investor plánoval na sídlisku dlhodobo sužovanom kritickým nedostatkom parkovacích miest postaviť trojpodlažný parkovací dom pre takmer 280 áut.
Pri realizácii parkovacieho domu sa počítalo tiež s okolitou sadovou a parkovou úpravou verejných plôch či vybudovaním detského multifunkčného ihriska.

Celková rozloha riešeného územia je 5300 metrov štvorcových, z toho zastavaná plocha dosiahne asi 3500 m2. Predpokladané náklady na výstavbu parkovacieho domu odhadoval investor na 2,5 milióna eur.

Obyvatelia Hlín sa v minulosti v inej petícii dožadovali od mesta riešenia situácie s parkovaním, podpísalo ju viac ako 1100 ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2015 19:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt parkovacieho domu Na hlinách je ohrozený, poslanci investorovi neveria”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.