reklama

Železnice sprístupnili časť zmodernizovaných priestorov hlavnej budovy stanice

Po deviatich mesiacoch od začiatku rekonštrukcie hlavnej budovy železničnej stanice v Trnave sprístupnili v stredu 16. januára pre verejnosť vrchné podlažie budovy.

V rámci modernizácie prechádza budova kompletnou renováciou interiérov aj exteriérov. Rekonštrukcia objektu, ktorý odovzdali do užívania 17. novembra 1989, desať rokov od spustenia stavebných prác, má byť kompletne dokončená približne v polovici roka 2013.

V hlavnej železničnej budove dochádza k zmene dispozičného riešenia, v interiéroch sú inštalované nové podlahy, obklady a stropy, objekt dostal nové opláštenie, okná, aj komplexnú výmenu elektroinštalácií, kabeláže či rozvodov kúrenia.

stanica-trnava-3
Vynovené interiéry na hornom pochodí budovy trnavskej železničnej stanice

Novinkou v staničnej budove bude eskalátor, inštalované majú byť aj samoobslužné výťahy vedúce k nástupištiam. Projekt počíta s odstránením časti terasy na východnej strane od lávky pre peších.

Rozdelenie priestorov má v podstate kopírovať stav z minulosti: na poschodí budú umiestnené priestory pre cestujúcich ako je zákazníckej centrum a predaj cestovných lístkov, na prízemí nájdu svoj priestor najmä komerčné prevádzky.

V novootvorených priestoroch fungujú pokladne aj samostatná čakáreň pre mamičky s deťmi.

Železnice Slovenskej republiky pred časom komplexne zrekonštruovali aj vedľajšiu administratívnu budovu.

Náklady na komplexnú modernizáciu oboch objektov majú dosiahnuť asi 4,8 milióna eur.

Fotogaléria:

stanica-trnava-5
stanica-trnava-6
stanica-trnava-4
stanica-trnava-7
stanica-trnava-10
stanica-trnava-1
stanica-trnava-8
stanica-trnava-9
stanica-trnava-2

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2013 16:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Železnice sprístupnili časť zmodernizovaných priestorov hlavnej budovy stanice”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.