reklama

Železnice sprístupnili časť zmodernizovaných priestorov hlavnej budovy stanice

Po deviatich mesiacoch od začiatku rekonštrukcie hlavnej budovy železničnej stanice v Trnave sprístupnili v stredu 16. januára pre verejnosť vrchné podlažie budovy.

V rámci modernizácie prechádza budova kompletnou renováciou interiérov aj exteriérov. Rekonštrukcia objektu, ktorý odovzdali do užívania 17. novembra 1989, desať rokov od spustenia stavebných prác, má byť kompletne dokončená približne v polovici roka 2013.

V hlavnej železničnej budove dochádza k zmene dispozičného riešenia, v interiéroch sú inštalované nové podlahy, obklady a stropy, objekt dostal nové opláštenie, okná, aj komplexnú výmenu elektroinštalácií, kabeláže či rozvodov kúrenia.

stanica-trnava-3
Vynovené interiéry na hornom pochodí budovy trnavskej železničnej stanice

Novinkou v staničnej budove bude eskalátor, inštalované majú byť aj samoobslužné výťahy vedúce k nástupištiam. Projekt počíta s odstránením časti terasy na východnej strane od lávky pre peších.

Rozdelenie priestorov má v podstate kopírovať stav z minulosti: na poschodí budú umiestnené priestory pre cestujúcich ako je zákazníckej centrum a predaj cestovných lístkov, na prízemí nájdu svoj priestor najmä komerčné prevádzky.

V novootvorených priestoroch fungujú pokladne aj samostatná čakáreň pre mamičky s deťmi.

Železnice Slovenskej republiky pred časom komplexne zrekonštruovali aj vedľajšiu administratívnu budovu.

Náklady na komplexnú modernizáciu oboch objektov majú dosiahnuť asi 4,8 milióna eur.

Fotogaléria:

stanica-trnava-5
stanica-trnava-6
stanica-trnava-4
stanica-trnava-7
stanica-trnava-10
stanica-trnava-1
stanica-trnava-8
stanica-trnava-9
stanica-trnava-2

Ulož ako PDF
Napísal 16. januára 2013 16:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Železnice sprístupnili časť zmodernizovaných priestorov hlavnej budovy stanice”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.