reklama

Hasičom pomáhali s vyťahovaním zapadnutých áut aj dobrovoľníci

Trnavskí hasiči zasahovali v piatok 18. januára podľa aktuálnych informácií hovorcu KR HaZZ Mariána Hrušku pri štyroch dopravných nehodách, ku ktorým došlo pod vplyvom náročných poveternostných podmienok – kombinácie sneženia a silného vetra.

Dvakrát – o 6.45 a 13.20 hodine – zasahovali na diaľnici D1 pri Voderadoch. V prvom prípade pomáhali s vyťahovaním havarovaného osobného auta z priekopy, v druhom skončila mimo cesty dodávka.

O 7.31 hodine sa zúčastnili hasiči zásahu pri Hrnčiarovciach nad Parnou, kde sa pri nehode troch áut zranili traja ľudia.

pole-zasah-hasici

ILUSTRAČNÉ FOTO: DHZ Pole

Krátko pred 10. hodinou dopoludnia absolvovali hasiči výjazd k dopravnej nehode, ku ktorej došlo na Veternej ulici. Následkom havárie prišlo aj k úniku pohonných hmôt.

Vzhľadom k uvedenej zhoršenej poveternostnej situácii a v súvislosti so skutočnosťou, že hlavne v okolí Trnavy na cestách Trnava – Bučany, Trnava – Cífer, Trnava – Malženice a Trnava – Zavar sa vplyvom nárazového vetra a sneženia vytvárajú snehové jazyky, vyskytlo sa niekoľko prípadov zapadnutých motorových vozidiel hlavne na týchto úsekoch,“ uviedol M. Hruška.

Na vyslobodzovaní zapadnutých vozidiel sa v koordinácii s krajským operačným strediskom Hasičského a záchranného zboru v Trnave podieľajú členovia Dobrovoľného hasičského združenia POLE z Trnavy s technikou určenou do ťažkého terénu, doplnil.

Cesty Trnavského kraja sú síce prejazdné, no najmä cesty III. triedy sú zasnežené, prejazdné na jeden jazdný pruh. Medzi Hrnčiarovcami nad Parnou a Cíferom je situácia kritická, mimo cestu sa dostalo niekoľko áut, ktoré boli doslova sfúknuté z cesty,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredarusová.

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2013 14:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.