reklama

Vynaliezavá zlodejka okradla priamo na ulici len desaťročné dievča

Polícia podľa informácií hovorkyne Martiny Kredatusovej vypátrala ženu, ktorá je podozrivá z okradnutia len desaťročnej dievčiny.

Začiatkom decembra minulého roka v Trnave na konci ulice M.S. Trnavského pri križovatke s Halenárskou pristúpila k dievčaťu neznáma žena. Prihovorila sa jej a pýtala sa na cestu v meste. Popri tom ju upozornila, že má rozopnutú náušnicu na pravom uchu a chcela jej ju zapnúť. Avšak, údajne jej to nešlo, a tak jej rozpla aj druhú náušnicu a dala jej ju dole z ucha. Pohybom ruky naznačila, že náušnice dáva do kabelky mladej dievčiny. Potom s ňou ešte pokračovala kúsok v ceste až na Trojičné námestie, kde sa vzdialila na vianočné trhy. Vo chvíli, ako sa od nej odčlenila, si poškodená skontrolovala kabelku, no žiadne náušnice v nej neboli,“ priblížila priebeh krádeže krajská policajná hovorkyňa.

Odcudzením zlatých náušníc vznikla majiteľovi škoda 50 eur. Polícia podozrivú ženu zakrátko vypátrala a z krádeže obvinila 37-ročnú, v minulosti už trestanú, Blanku z Trnavy.

Ak ju súd uzná vinnou, môže jej zmysle zákona uložiť trest odňatia slobody až na dva roky.

Aj na tomto prípade vidno, že vynaliezavosť zlodejov je bezhraničná a neváhajú okradnúť a ľsťou prekabátiť ani deti. V takýchto prípadoch odporúčame, nepripustiť si cudzieho človeka takpovediac na telo, lebo nepoznáme jeho pohnútky. Zdanlivé milé správanie a ochota pomôcť sa môže obrátiť proti nám. Rodičia by mali deti na takéto konanie upozorniť, dať im zopár rád ako sa správať v takých situáciách a zároveň ich poučiť, aby ihneď kontaktovali políciu na čísle 158,“ vyzýva na opatrnosť pred ‚šikovnosťou‘ zlodejov M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2013 7:48. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.