reklama

V centre mesta vzniklo miesto bytov a kancelárií nové „jazierko“

AKTUALIZOVANÉ o 17.52 h

V centre Trnavy vzniklo nové jazero. Vodnú plochu za Balakovom vytvorila zrejme kombinácia roztopeného snehu a vysokej hladiny spodnej vody.

Jazierko, súčasťou ktorého je dokonca aj malý ostrovček vytvorený z pozostatkov archeologického prieskumu, leží v stavebnej jame nedokončeného projektu polyfunkčného domu medzi Paulínskou a Halenárskou ulicou.

Projekt Trofeo s bytmi a obchodnými priestormi plánovala stavať istá trnavská firma asi pred štyrmi rokmi. Zámer sa však investorovi, ktorý sa snažil nájsť pre svoj projekt ďalšieho partnera, dodnes nepodarilo dokončiť.

jama-voda-1
jama-voda-2
Celkový pohľad na jazierko a detail na „ostrovček“ v jeho kúte

FOTO: Vlado

Obavy, spojené s poškodeným plotom okolo hlbokej diery a hroziacimi nebezpečenstvami úrazu, vyjadrilo pred časom viacero Trnavčanov. Po upozorneniach investor zabezpečil opravu plota. „Problémy nám narobili zlodeji, ktorí kradli železo a rozoberali plot. Spôsobili nám škody za tísíce eur,“ reagoval pre trnava-live.sk zástupca investora.

Momentálne čakáme, až sa počasie umúdri a hladina spodnej vody prestane stúpať. Následne zabezpečíme odčerpanie vody zo staveniska. Stavba pokračuje tak ako bola schválená úradmi. Po dlhých peripetiách sa nám podarilo zaviesť na stavenisko elektrickú energiu, na pozemku sme preložili aj množstvo káblov. Predpokladáme, že výstavba polyfunkčného objektu s 38 bytmi, priestormi pre podnikanie a podzemnými garážami bude pokračovať v jarných mesiacoch tohto roka. V prípade, že nenastanú ďalšie komplikácie, chceme zámer dokončiť v priebehu roku 2014,“ uviedol.

S vysokou spodnou vodou sa potýka centrum Trnavy celé stáročia. Svoje by k tomu vedel povedať nielen investor projektu Trofeo, ale aj stavbári domu kultúry či obchodného domu Jednota.

Na prvý pohľad vyzerá jazierko neškodne, ale obávam sa, čo by mohla narobiť voda s vedľajším obytným domom v jeho tesnej blízkosti,“ poznamenal Trnavčan Vlado, ktorý nám poslal aj aktuálne fotografie.

Podľa slov zástupcu investora projektu Trofeo sú tieto obavy zbytočné a susedné objekty nie sú vodou ohrozené. Hĺbka vody je momentále asi 45 centimetrov, pred niekoľkými dňami bola hladina vyššie o ďalších 15 cm.

Archívna snímka stavebného pozemku z roku 2011

Reklamný pútač s vizualizáciami projektu Trofeo, hlavný pohľad je z Halenárskej ulice

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2013 14:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V centre mesta vzniklo miesto bytov a kancelárií nové „jazierko“”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.