reklama

Namiesto bytov zíva v centre mesta veľká jama. Investor hľadá partnerov

Projekt polyfunkčného domu Trofeo na Halenárskej ulici začal investor propagovať asi pred dvoma rokmi. V centre Trnavy plánovala spoločnosť HV-Centrum postaviť byty a obchodné priestory. Po výkopových prácach na pozemku v susedstve budovy MTF STU na Paulínskej a archeologickom prieskumu sa však projekt do ďalšej fázy neposunul.

Reklamný pútač s vizualizáciami projektu Trofeo

Nepáči sa mi, čo po sebe investor za sebou zanechal. Vykopali jamu, pozemok zabezpečili len takým naoko polorozpadnutým plotom a nechali tak. Netvrdím, že Halenárska ulica je výkvetom mesta, ale aj napriek tomu pohľad na tú zarastenú jamu a škaredé oplotenie siahajúce až do chodníka nie je práve okulahodiaci. Ktokoľvek, najmä však deti, tam môžu prísť k úrazu. Mali by s tým niečo urobiť,“ sťažuje sa náš čitateľ pán Juraj z Trnavy.

Pozemok medzi Halenárskou a Paulínskou ulicou (obr. hore), a oplotenie na Halenárskej ulici

Zástupca investora M. Vrábel nás informoval, že spoločnosť pracuje na tom, aby projekt posunuli do takého štádia, aby plánovaná výstavba začala čo najskôr. „Rokujeme s prípadnými partnermi na spolufinancovaní výstavby polyfunkčného domu. Viac by sme mohli vedieť už približne o mesiac,“ uviedol.

Stavebný úrad na Mestskom úrade v Trnave vydal povolenie na vybudovanie oplotenia v marci 2009, stavebné povolenie na výstavbu polyfunkčného domu bolo vydané v decembri 2009.

„Archeologický výskum bol pravdepodobne ukončený (oprávnená osoba z Krajského pamiatkového úradu, ktorá dozorovala výskum má momentálne dovolenku), ale stavebník zatiaľ neoznámil začatie realizácie príslušnému úradu. Na predmetnej stavbe prebehne štátny stavebný dohľad v snahe zistiť priebeh vykonávaných prác a aj to, či stavebník začne so stavebnými prácami. Stavebníka vyzveme k náprave, čo sa týka oplotenia, mestského chodníka, označenia výkopu a podobne,“ sprostredkoval vyjadrenie stavebného úradu vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2011 8:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Namiesto bytov zíva v centre mesta veľká jama. Investor hľadá partnerov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.