reklama

Prejazd Pekárskou a Hornopotočnou má byť komfortnejší

Odbor dopravy a komunálnych služieb prehlbuje parkovacie miesta na Pekárskej a Hornopotočnej ulici. Stavebnými úpravami sa rozšíri priestor medzi zaparkovanými autami a krajnicou o približne pol metra.

Nové odstavné plochy postavili pred vyše rokom v rámci dopravných zmien v centre mesta.

Z úseku medzi Rybníkovou ulicou a križovatkou pri Katedrále sv. Jána Krstiteľa sa stala jednosmerka, na Pekárskej došlo k otočeniu jednosmernej premávky opačným smerom.

pekarska-1
pekarska-2
Úpravu parkovania na Pekárskej v cele dĺžke dokončia o pár dní

hornopotocna
Hornopotočná ulica je dokončená

Viacerí vodiči poukazovali na skutočnosť, že krížne parkovacie miesta nedosahujú dostatočnú hĺbku a väčšie automobily majú pre zaparkované autá problém s bezpečným prejazdom.

Mnohí majitelia áut s dlhším rázvorom náprav v obave pred poškodením svojho auta často parkovali na Pekárskej ulici prednými kolesami až na chodníku. Po novom by mala byť situácia lepšia.

Parkovacie miesta spĺňali platné normy. Ale v záujme zvýšenia komfortu a bezpečnosti vodičov sme sa rozhodli miesta ešte prehĺbiť o ďalších viac ako 50 centimetrov,“ poznamenal vedúci úseku dopravy na mestskom úrade Marián Novák.

V minulých dňoch dokončili úpravu všetkých parkovacích miest na Hornopotočnej ulici, Pekárska ulica bude podľa Nováka kompletne upravená v priebehu najbližších dní.

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2013 14:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prejazd Pekárskou a Hornopotočnou má byť komfortnejší”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.