reklama

Lipšic o Trnave: toto mesto si zaslúži prinavrátiť historický lesk

Dvojdňovú pracovnú návštevu trnavského regiónu absolvovali minulý týždeň predstavitelia politického hnutia Nová väčšina.

Predseda Novej väčšiny Daniel Lipšic spolu s podpredsedom hnutia Gáborom Grendelom otvorili svoj pracovný program stretnutím s podnikateľmi, úspešnými a zaujímavými ľuďmi z Trnavy a okolia pri káve.

Medzi témami nezáväznej debaty rezonovali aktuálna situácia v krajskom meste, hovorilo sa o ekonomike, súdnictve, ale aj stave kultúry a súčasnom politickom usporiadaní samosprávy.

lipsic-3
Pracovné stretnutie pri káve

Lipšic podľa vlastných slov považuje Trnavu za svoje obľúbené mesto, ktoré je však potrebné podľa jeho názoru takpovediac reštartovať.

Snažíme sa hovoriť a spájať so slušnými a úspešnými ľuďmi, ktorí Trnave pomôžu prinavrátiť lesk a historickú slávu. Podobné stretnutia plánujeme v budúcnosti pravidelne opakovať a verím, že sa nám opätovne podarí komunikovať aj s ďalšími pozoruhodnými a šikovnými ľuďmi,” uviedol šéf hnutia.

V rámci pracovného programi absovovali Lipšic s Grendelom aj voľnú diskusiu so študentmi vysokých škôl v trnavskom podniku Partizáni.

lipsic-1
Stretnutie so študentmi v trnavskom klube Partizáni

Počas bezmála dvojhodinovej debaty sa hovorilo aj o vplyve silných finačných skupín na chod slovenskej politiky či ekonomickej situácii na Slovensku a v Európe. Študentov zaujímali aj témy ako slušnosť v politike, kauza Gorila, vysoká nezamestnanosť a ďalšie.

Položenú otázku, či plánuje Nová väčšina postaviť vlastného kandidáta na župana v jesenných regionálnych voľbách, považuje predseda hnutia za predčasnú.

Akého kandidáta podporíme, rozhodne krajský smen, určite však nepôjdeme do volieb spoločne so stranou Smer. A to v rámci celého Slovenska,” vyhlásil.

lipsic-2
Diskusia s vinármi v Ružovej doline v Suchej nad Parnou

Známy ekonóm a podporovateľ hnutia Martin Barto spoločne s Gábortom Grendelom v rámci výjazdu navštívili elektráreň v Jaslovských Bohuniciach, kde sa na stretnutí s manažmentom podniku zaujímali najmä o oblasť efektivity a bezpečnosti jadrovej elektrárne.

Výjazdový program v rámci trnavského regiónu zakončili členovia ekonomického tímu Martin Barto, Róbert Žitňanský a Marcel Klimek stretnutím s vinármi v priestoroch vinárstva Terra Parna.

Predstavitelia hnutia diskutovali so zástupcami vinárstiev Terra Parna zo Suchej nad Parnou, Elesko Modra, Golgus Hlohovec, Château Topoľčianky a vinárstva Sykora Fine Wines z Limbachu.

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2013 0:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Lipšic o Trnave: toto mesto si zaslúži prinavrátiť historický lesk”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.