reklama

Peko celkovým víťazom Slovenského pohára

Stolní tenisti kategórie mladšieho žiactva mali v nedeľu 24. marca na programe štvrtý, a zároveň záverečný, turnaj Slovenského pohára mládeže. Chlapci bojovali za stolmi v Pezinku, dievčatá v Majcichove.

V oboch súťažiach mala trnavská Viktória ašpirantov na turnajové a zároveň celkové víťazstvá v pohári. Medzi chlapcami si svoju úlohu splnil Štefan Peko, keď si striebornou priečkou v Pezinku a dvomi predchádzajúcimi turnajovými víťazstvami vybojoval celkové prvenstvo v Slovenskom pohári sezóny 2012/13.

peko
Štefan Peko preberá ocenenie za druhé miesto

FOTO: KST Viktória

Medzi dievčatami mala podobnú úlohu Tatiana Kukuľková. S istotou postúpila do štvrťfinále, no tu ju po nevydarenom zápase vyradila bezchybne hrajúca Grígelová (Nitra). Tatiana nakoniec obsadila piatu priečku, jej o dva roky mladšia oddielová kolegyňa Zuzana Peková desiatu.

Štefanovi na zisk celkového víťazstva v pohári stačila finálová účasť. Preto sa už veľmi ťažko motivoval na finálový duel. Dosiahol mimoriadne cenný úspech pre seba aj pre trnavský stolný tenis. Víťazstvo je pre klub o to cennejšie, že túto sezónu sa suverénnou víťazkou pohára medzi najmladšími žiačkami stala aj jeho sestra Zuzana. Do tretice chcela zabojovať o pohár aj Tatiana, no tej to tento raz tesne ušlo,“ zhodnotil predseda Viktórie Štefan Peko.

(ip)

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2013 8:20. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.