reklama

Na derby sprístupnia severnú tribúnu, v centre zakážu predaj alkoholu, Kollárovu uzavrú

Aktualizované o 15.36 hod

Pre veľké futbalové derby Trnava – Slovan bude v sobotu 13. apríla už od 11.30 hodiny na niekoľko hodín uzatvorená Kollárova ulica.

Bezpečnostných opatrení sa zúčastnia podľa slov policajného hovorcu Michala Hanusa príslušníci poriadkovej polície, dopranej polície, kriminálnej polície, pohotovostných policajných útvarov z Trnavy, Bratislavy, Nitry a Trenčína, príslušníci krajskej zásahovej skupiny, policajná kynológia a jazdná polícia.

V súvislosti s derby odvekých rivalov vydalo mesto Trnava rozhodnutie o zákaze podávania, predaja alebo požívania alkoholických nápojov v zariadeniach spoločného stravovania, v predajniach potravín alebo na iných verejne prístupných miestach v sobotu 13. apríla 2013 v čase od 10. do 16.30 hodiny na uliciach Kollárovej, Športovej, Andreja Žarnova, Halenárskej, Hlbokej, Spartakovskej, Dolných baštách, Paulínskej, Streleckej, B. S. Timravy, Ľudmily Podjavorinskej a v priestoroch futbalového štadióna Antona Malatinského v Trnave.

Zápas začína o 14.30 hodine.

spartak-lokomotiv
Jednorazovo bude opäť sprístupnená severná tribúna

Ilustračné foto: archív

Na zápas sa z technickej stránky pripravuje aj samotný klub. Podľa informácií PR a event manažéra FC Spartak Mareka Ondrejku klub zmenil rozhodnutie o umiestnení oboch fanúšikovských táborov na spoločnej južnej tribúne.

Trnavskí fanúšikovia si rozložia svoj „kotel“ napokon na severnej tribúne, ktorá je pre začatú rekonštrukciu štadióna už nejaký čas uzavretá.

O to, aby boli naši fanúšikovia na severnej tribúne sme sa snažili niekoľko dní. Napokon sa to po dohode s investorom, výlučne na derby, podarilo. Trnavský kotol tak bude definitívne na severe. Po zápase so Slovanom sa znova severná tribúna uzatvorí,“ vysvetlil.

Sprístupnená však bude len polovica severnej tribúny s kapacitou 3000 miest, konkrétne ide sektor B. Ten je bližšie k turniketom na Športovej ulici.

Práve tieto turnikety budú otvorené na vstup na severnú tribúnu. Ďalšie priestory za severnou tribúnou ostanú zatvorené, budú zabezpečené plotom. Aj touto cestou chceme požiadať fanúšikov o maximálnu spoluprácu, aby sme predišli zbytočným nepríjemnostiam,“ pokračuje Ondrejka.

Pod severnou tribúnou bude pre fanúšikov k dispozícii bufet a toalety. Je dôležité upozorniť aj na to, že na lístkoch na severnú tribúnu je označenie „južná tribúna“. To ale preto, lebo lístky boli už predtlačené skôr, v čase keď mal byť kotol na južnej tribúne.

Majitelia permanentiek na severnú tribúnu sa výlučne na tento duel vrátia z juhu na sever, permanentkári z juhu budú mať tiež svoje miesto na severe.
Do predaja pôjde celkovo takmer 7-tisíc lístkov, ďalšie miesta doplnia permanentkári a voľné vstupy. Kapacita štadióna je v súčasnosti 9-tisíc divákov.

„Sme presvedčení, že na derby je to dostatočný počet, očákávame totiž návštevu do sedemtisíc divákov,“ hovorí Ondrejka.

sektor hostí bude na južnej tribúne, klub dal slovanistom do predaja 700 lístkov. Podľa posledných informácii je o všetky lístky záujem. „Južná tribúna bude uzavretá, bude prístupný iba hosťujúci sektor,“ doplnil.

Na vrchu sektora hostí pribudlo jedno oplotenie, aby sa zamedzilo prípadnému hádzaniu predmetov na Kollárovu ulicu.

V rámci bezpečnosti klub zaistí aj sektor G na západnej tribúne. Ten je najbližšie k sektoru hostí a častokrát sa stáva terčom útokov.

Keďže v rámci štadióna prebiehajú búracie práce, platia rovnaké obmedzenia a vstupy ako v predošlých jarných zápasoch, s výnimkou tých, ktoré sú uvedené vyššie.
Klub urobil všetko pre hladký priebeh stretnutia. Dôkazom toho sú uvedené opatrenia a zvýšenie usporiadateľskej služby o päťnásobok,“ uzavrel PR manažér Spartaka.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2013 13:38. Článok je zaradený do rubriky: Spartak Trnava, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na derby sprístupnia severnú tribúnu, v centre zakážu predaj alkoholu, Kollárovu uzavrú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.