reklama

Dobrovoľníci dopĺňali a obnovovali piktogramy na trnavských cyklochodníkoch

Dobrovoľníci z občianskych združení Cyklisti Trnava, Lepšia Trnava a aktivisti z Bercajgla v spolupráci s mestom Trnava, Pecobikes, kaviarňou 4Friends a záhradníckymi službami Habitus obnovovali počas prvej májovej soboty poškodené a opotrebované piktogramy na trnavských cyklochodníkoch.

Akciu zorganizovali dobrovoľníci po konzultáciách s trnavskou samosprávou. Mestský úrad poskytol šablónu, ochranné pomôcky, štetky, valčeky a reflexný prášok.

piktogramy-cyklo-trnava-1
Na brigáde sa zúčastnilo sedem dobrovoľníkov

V priebehu sobotného dopludnia doplnili a obnovili priaznivci mestskej cyklodopravy vodorovné dopravné značenie na Halenárskej ulici, pri Mestskom amfiteátri, na cyklochodníkoch oproti Sociálnej posťovni na Starohájskej a na Clementisovej ulici.

Dnes išlo o akúsi testovaciu alebo skúšobnú brigádu. V tejto aktivite chceme pokračovať aj v budúcnosti. Postupne plánujeme obnoviť a doplniť piktogramy aj na ostatných cyklochodníkoch v meste,“ povedal Adam Peciar z Pecobikes.

Dobrovoľníci mali k dipozícii jedinú existujúcu šablónu s ikonou bicykla, ktorá sa v Trnave nachádza. Preto nemohli svoje sily rozložiť a maľovať na viacerých miestach naraz.

Uvažujeme, že si necháme vyrobiť ešte jednu mustru, spravíme tak nabudúce viac roboty,“ doplnil Peter Bročka z Lepšej Trnavy.

piktogramy-cyklo-trnava-3
Clementisova ulica

Štvorhodinovú brigádu absolvovalo sedem ľudí.

Novovymaľované piktogramy sú posypané reflexným práškom pre ich lepšie rozlíšenie v čase zníženej viditeľnosti.

Ďalšie fotografie:
piktogramy-cyklo-trnava-8
piktogramy-cyklo-trnava-4
piktogramy-cyklo-trnava-2
piktogramy-cyklo-trnava-7
piktogramy-cyklo-trnava-5
piktogramy-cyklo-trnava-6

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2013 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dobrovoľníci dopĺňali a obnovovali piktogramy na trnavských cyklochodníkoch”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.