reklama

Trnavčania môžu hlasovaním podporiť realizáciu dvoch skvelých projektov

Do druhého ročníku projektu Nádácie SPP a EkoFondu Zlepšime SPPoločne Slovensko, ktorý podporuje Slovenský plynárenský priemysel (SPP), sa zapájajú aj dva trnavské projekty.

V hre sú veľmi zaujímavé peniaze, ktoré prispejú na zlepšenie života komunity alebo regiónu. Nadácia SPP v Trnave už dvakrát podporila napríklad aj revitalizáciu bývalej botanickej záhrady.

O pridelení finančných prostriedkov pre konkrétny projekt rozhoduje verejnosť prostredníctvom internetového hlasovania. Šancu teda majú tie projekty, ktoré získajú najviac hlasov.

O dotáciu z programu Zlepšime SPPoločne Slovensko sa snaží športový projekt Trnava Power Park a zámer Materskej školy na Hodžovej ulici.

Rodičovské združenie Hodžováčik pri Materskej škole na Hodžovej ulici v Trnave chce vďaka získaným prostriedkom z projektu upraviť a zveľadiť areál materskej školy.

Zámerom projektu je skvalitniť environmentálnu výchovu u detí, rozvíjať ich vzťah k prírode, ochrane prírody a životného prostredia. Cieľom projektu je vybudovanie Zeleného hradu, súčasťou ktorého bude učebňa v prírode, osadená altánkom s lavičkami a tabuľou. Podpora vzťahu detí k prírode a okoliu, idú ruka v ruke aj s kvalitou prostredia, v ktorom deti trávia väčšinu svojho času. K zveľadeniu prostredia MŠ chceme prispieť výsadbou tují ako akéhosi živého plota, pôsobiaceho ako zelené hradby, ktoré by plnili nielen ekologickú, ale aj bezpečnostnú úlohu, v snahe zamedziť kontaktu detí s neznámymi osobami,“ popisujú predložený projekt rodičia detí z MŠ Hodžova.

hodzova-spp
Rodičia chcú revitalizovať dvor v materskej škole

Zelené hradby vysadené okolo kovového plota areálu MŠ chcú na Hodžovej zvýrazniť vysadením nového trávnika, čím sa vytvorí Zelené nádvorie, doplnené o kvetinovo-zeleninovú záhradku, na ktorej si deti samé dopestujú vlastnú zeleninu a kvety.

V záujme vedenia detí k pozitívnemu postoju k svojmu zdraviu, je našim zámerom obnoviť a doplniť detské ihrisko novými ekologickými a bezpečnostné normy spĺňajúcimi preliezkami,“ dopĺňajú predkladatelia projektu.

Hlasovať za Zelený hrad na MŠ Hodžova môžete TU.

Projekt Trnava Power Park má vyrásť v športovom areáli Slávie. Predkladateľom je OZ Lepšia Trnava.

Cieľom projektu je doplnenie existujúcej športovej infraštruktúry v meste Trnava o outdoorové cvičisko pre tréning s vlastnou váhou. Cvičisko je navrhnuté tak, aby spĺňalo požiadavy a kritériá pre funkčný tréning celého tela, ako aj pre jeho stále populárnejšiu verziu – Crossfit. Cvičisko je dimenzované pre pohodlné cvičenie jednotlivcov i skupín na rôznych stupňoch obtiažnosti.
Na 200 metroch štvorcových otvorenej plochy vznikne možnosť prostredníctvom niekoľkých desiatok cvikov precvičiť všetky svalové partie. Umožní cvičenie nielen širokej verejnosti, ale aj silovú a kondičnú prípravu športových klubov v meste
,“ uvádza občianske združenie v sprievodnom texte.

power-park-spp
Vizuál Power Parku

Hlasovanie za nové crossfitové športovisko na Slávii nájdete v tomto linku.

Verejné hlasovanie bude ukončené 23. júna. Šancu uspieť má minimálne 12 projektov v každom z troch regiónov Slovenska (západ, stred a východ) s najvyšším počtom pridelených hlasov.

Vybranému projektu môžu hlasujúci prideliť jeden alebo tri hlasy.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2013 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania môžu hlasovaním podporiť realizáciu dvoch skvelých projektov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.