reklama

Trnavčania môžu hlasovaním podporiť realizáciu dvoch skvelých projektov

Do druhého ročníku projektu Nádácie SPP a EkoFondu Zlepšime SPPoločne Slovensko, ktorý podporuje Slovenský plynárenský priemysel (SPP), sa zapájajú aj dva trnavské projekty.

V hre sú veľmi zaujímavé peniaze, ktoré prispejú na zlepšenie života komunity alebo regiónu. Nadácia SPP v Trnave už dvakrát podporila napríklad aj revitalizáciu bývalej botanickej záhrady.

O pridelení finančných prostriedkov pre konkrétny projekt rozhoduje verejnosť prostredníctvom internetového hlasovania. Šancu teda majú tie projekty, ktoré získajú najviac hlasov.

O dotáciu z programu Zlepšime SPPoločne Slovensko sa snaží športový projekt Trnava Power Park a zámer Materskej školy na Hodžovej ulici.

Rodičovské združenie Hodžováčik pri Materskej škole na Hodžovej ulici v Trnave chce vďaka získaným prostriedkom z projektu upraviť a zveľadiť areál materskej školy.

Zámerom projektu je skvalitniť environmentálnu výchovu u detí, rozvíjať ich vzťah k prírode, ochrane prírody a životného prostredia. Cieľom projektu je vybudovanie Zeleného hradu, súčasťou ktorého bude učebňa v prírode, osadená altánkom s lavičkami a tabuľou. Podpora vzťahu detí k prírode a okoliu, idú ruka v ruke aj s kvalitou prostredia, v ktorom deti trávia väčšinu svojho času. K zveľadeniu prostredia MŠ chceme prispieť výsadbou tují ako akéhosi živého plota, pôsobiaceho ako zelené hradby, ktoré by plnili nielen ekologickú, ale aj bezpečnostnú úlohu, v snahe zamedziť kontaktu detí s neznámymi osobami,“ popisujú predložený projekt rodičia detí z MŠ Hodžova.

hodzova-spp
Rodičia chcú revitalizovať dvor v materskej škole

Zelené hradby vysadené okolo kovového plota areálu MŠ chcú na Hodžovej zvýrazniť vysadením nového trávnika, čím sa vytvorí Zelené nádvorie, doplnené o kvetinovo-zeleninovú záhradku, na ktorej si deti samé dopestujú vlastnú zeleninu a kvety.

V záujme vedenia detí k pozitívnemu postoju k svojmu zdraviu, je našim zámerom obnoviť a doplniť detské ihrisko novými ekologickými a bezpečnostné normy spĺňajúcimi preliezkami,“ dopĺňajú predkladatelia projektu.

Hlasovať za Zelený hrad na MŠ Hodžova môžete TU.

Projekt Trnava Power Park má vyrásť v športovom areáli Slávie. Predkladateľom je OZ Lepšia Trnava.

Cieľom projektu je doplnenie existujúcej športovej infraštruktúry v meste Trnava o outdoorové cvičisko pre tréning s vlastnou váhou. Cvičisko je navrhnuté tak, aby spĺňalo požiadavy a kritériá pre funkčný tréning celého tela, ako aj pre jeho stále populárnejšiu verziu – Crossfit. Cvičisko je dimenzované pre pohodlné cvičenie jednotlivcov i skupín na rôznych stupňoch obtiažnosti.
Na 200 metroch štvorcových otvorenej plochy vznikne možnosť prostredníctvom niekoľkých desiatok cvikov precvičiť všetky svalové partie. Umožní cvičenie nielen širokej verejnosti, ale aj silovú a kondičnú prípravu športových klubov v meste
,“ uvádza občianske združenie v sprievodnom texte.

power-park-spp
Vizuál Power Parku

Hlasovanie za nové crossfitové športovisko na Slávii nájdete v tomto linku.

Verejné hlasovanie bude ukončené 23. júna. Šancu uspieť má minimálne 12 projektov v každom z troch regiónov Slovenska (západ, stred a východ) s najvyšším počtom pridelených hlasov.

Vybranému projektu môžu hlasujúci prideliť jeden alebo tri hlasy.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2013 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavčania môžu hlasovaním podporiť realizáciu dvoch skvelých projektov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.