reklama

V centre Trnavy sa už po 18. raz skloňovalo vo všetkých pádoch slovo zdravie

Už po osemnásty raz sa v slnkom zaliatom centre Trnavy skoňuje vo všetkých pádoch slovo zdravie.

Na to najdôležitejšie, čo má každý z nás, sa zameriava každoročne podujatie Dni zdravia, ktoré organizuje mesto Trnava v spolupráci Regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Poduajtie otvorili vo štvrtok 13. júna a pokračuje v piatok 14. júna do 18. hodiny.

Dni zdravia ponúkajú obyvateľom a návštevníkom centra tradičné služby ako sú preventívne vyšetrenia na radnici – meranie cholesterolu, cukru, BMI indexu a mnohé dobré rady.

Na nádvorí radnice si zistíte aj index centrálnej obezity, odmeráte tuk, prístroj smokelyzer vyšetrí fajčiarov. Regionálny úrad verejného zdravotníctva ponúka aj poradenstvo v oblasti podpory zdravia, prevencie infekcie HIV, prevencie drogových závislostí, odvykania od fajčenia či podpore psychického zdravia a telesných aktivít.

dni-zdravia-t
Vyšetrenie krvného tlaku priamo na ulici využívajú každoročne desiatky ľudí

Lákadlom Dní zdravia sú aj bezplatné masáže, ktoré poskytujú študenti Strednej zdravotníckej školy v Trnave v priestoroch ZUŠ vedľa mestskej veže na Štefánikovej ulici vo štvrtok do 18. a v paitok do 17. hodiny.

Veľa dobrých rád a informácií z oblasti zdravého životného štýlu či výživy, ale aj zaujímavé produkty, či dokonca bezplatný servis bicyklov, ponúkajú stánky na Trojičnom námestí.

V piatok od 8.30 do 10.30 môžete v rámci Svetového dňa darcov krvi darovať najvzácnejšiu tekutinu v priestoroch radnice. Odbery realizuje Národná transfúzna stanica SR v Trnave.

Rovnako na radnici prebieha aj v piatok do 15. hodiny odber vzoriek zeleniny a vody.

Na hlavnom pódiu na Trojičnom námestí prebiehajú vo štvrtok aj v piatok od 16. hodiny vystúpenia detí, športovcov a tanečníkov.

FOTOGALÉRIA:

Súčasťou podujatia Dni zdravia je už tradične Dúhový dvor, ktorý predstavuje talenty a zručnosti hendikepovaných ľudí.

Aj tohtoročný Dúhový dvor, tentoraz s Podtitulomm Slnečná farma, poukazuje na šikovnosť ľudí, ktorí sa aj napriek svojmu hendikepu venujú ručným a umeleckým prácam, a dokonca dokážu vystúpiť s kultúrnym programom.

Dúhový dvor podporuje činnosť hendikepovaných detí a mládeže pri ich tvorivej činnosti a talente. Zároveň vyzdvihuje ich prednosti – skromnosť či úprimnosť.

Dni zdravia sú otvorené vo štvrtok aj v piatok 14. júna do 18. hodiny.

Súčasťou Dní zdravia bude už tretí raz podujatie PSA TT-inline. Cyklisti a korčuliari odštartujú od Bernolákovej brány v sobotu 22. júna o 18. hodine. Viac o akcii, ktorú pripravuje PSA Peugeot Citroen Slovakia v spolupráci s mestom Trnava a Bratislava inline, si prečítajte v samostatnom článku.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2013 14:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.