reklama

Trnava má už tretí raz najlepšie finančné zdravie spomedzi krajských miest

Mesto Trnava má znova najlepšie finančné zdravie spomedzi slovenských krajských miest. Vyplýva to z analýzy zverejnenej Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) v rámci projektu zameraného na monitorovanie hospodárenia miest, obcí a vyšších územných celkov s cieľom zvýšiť tlak na zlepšovanie ich finančného zdravia.

Finančné zdravie vypovedá o miere udržateľného hospodárenia samospráv bez rizika problémov v súčasnosti aj budúcnosti.

Ilustračné foto

Na základe údajov z Ministerstva financií Slovenskej republiky boli na stupnici od nuly po šesť hodnotené vybrané ukazovatele za ostatné štyri roky, ako napríklad celková výška dlhu, dlhová služba, bilancia bežného účtu, záväzky po lehote splatnosti či záväzky viac ako 60 dní po splatnosti.

Vo všetkých posudzovaných parametroch Mesto Trnava už po tretí raz potvrdilo svoje kvalitné finančné hospodárenie.

„Dobré výsledky v hodnotení finančného zdravia máme dlhodobo. Som rád, že stabilne potvrdzujeme kvalitné hospodárenie nášho mesta,“ skonštatoval primátor Trnavy Peter Bročka.

(ts)


Rebríček INEKO (pre zväčšenie klikni na obrázok)

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2021 14:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava má už tretí raz najlepšie finančné zdravie spomedzi krajských miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.