reklama

Trnavské ulice budú čistiť od striekačiek po narkomanoch

Pracovníci Združenia STORM vyjdú v stredu 26. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti drogám do trnavských ulíc a budú zbierať a likvidovať náhodne pohodený infekčný materiál.

Podujatie sa uskutoční v rámci kampane Úradu OSN pre drogy a kriminalitu a sústreďuje sa na zvyšovanie úrovne povedomia o nebezpečnosti užívania nových psychoaktívnych drog a to najmä medzi mladými ľuďmi.

Mottom tohtoročného medzinárodného dňa je „Make health your ‚new high‘ in life, not drugs – Sprav si zdravie ako životnú prioritu, nie drogu“.

drogy-ruzindol2

Ilustračné foto: polícia

Pracovníci Združenia STORM si plne uvedomujú závažnosť rizík vznikajúcich užívaním drog nielen u samotných užívateľov, ale aj u širokého okolia a verejnosti. Zberom a bezpečnou likvidáciou náhodne pohodeného infekčného materiálu chcú chrániť verejné zdravie obyvateľov a upozorniť na riziká krvou prenosných ochorení z neadekvátneho narábania s infekčným materiálom. Zároveň budú poskytovať informácie o týchto ochoreniach a o správnom postupe pri manipulovaní s infekčným materiálom v mestách Nitra, Sereď a Trnava,“ priblížila Andrea Hugáňová zo Združenia STORM.

Združenie sa od roku 2003 venuje primárnej a sekundárnej prevencii drogových závislostí, práci s mládežou, individuálnemu a rodinnému poradenstvu a osvetovej činnosti v mestách Nitra, Sereď, Trnava.

Je jedinou organizáciou v týchto krajoch, ktorá poskytuje svoje akreditované sociálne služby na filozofii znižovania rizík.

Viac informácií o činnosti nájdete na www.zdruzeniestorm.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2013 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavské ulice budú čistiť od striekačiek po narkomanoch”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.