reklama

Dobrovoľníci našli v uliciach Trnavy 18 odhodených injekčných striekačiek

V piatok 23. júna 2017 uskutočnilo združenie STORM v spolupráci s mestom Trnava projekt Bezpečne v komunite určený širokej verejnosti. Cieľom projektu bola ochrana verejného zdravia a minimalizovanie náhodného prenosu infekčných ochorení v dôsledku voľne pohodených použitých injekčných striekačiek.

Do vyhľadávania sa zapojili obyvatelia Trnavy, ale aj pracovníci Centra Koburgovo a Trnavskej arcidiecéznej charity.

„Spoločne sme skontrolovali a vyčistili 11 lokalít v meste a ich priľahlé okolie. Konkrétne sme prešli Bernolákov sad, Staničný park, Sad Janka Kráľa, ulice Spartakovská, Gorkého, Kollárová a Ružový sad, Zelenečskú, Nitriansku a Koniarekovu ulicu,“ uviedol Pavol Ščasný zo združenia STORM.

Dobrovoľníci za 1,5 hodiny našli 18 kusov infekčného odpadu, teda injekčných striekačiek, ktoré sa nachádzali na rôznych miestach ako sú parkoviská, trávniky, kríky, pri múroch, ale aj priamo na krajnici ciest.

„Ihly sme bezpečne uskladnili a následne budú spálené v špecializovanej spaľovni odpadov,“ doplnil Ščasný.


Na Nitrianskej ulici našli vyhodené tri injekčné striekačky

Zároveň v rámci projektu prebieha aj informačná kampaň „Čo robiť, keď nájdem ihlu“.

Tieto dôležité informácie sa nachádzajú na verejných vývesných miestach v centre Trnavy a v Modranke a v niektorých spolupracujúcich organizáciách.

Združenie STORM pripomína, že ak niekto nájde odhodenú ihlu, mal by kontaktovať Mestskú políciu alebo priamo združenie na čísle 0905 943 229 alebo e-mailom na adrese zdruzenie.storm@gmail.com.

Je veľmi dôležité uviesť presné mieste nálezu, k čomu veľakrát pomôže fotka ihly, ale aj blízkeho okolia.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2017 8:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.