reklama

Vyčistime spoločne mesto od použitých injekčných striekačiek

Použité injekčné striekačky voľne pohodené na sídliskách, ihriskách či parkoch predstavujú potenciálne nebezpečenstvo infekcie pre všetkých, ktorí s nimi prídu do kontaktu.

Združenie STORM, Mesto Trnava a Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity sa preto 18. apríla 2015 spoločne pustia do boja za bezpečnejší verejný priestor.

„Stretávame sa o 10. hodine pred trnavskou radnicou, kde už bude čakať vyškolený personál s potrebným materiálom,“ hovorí Pavol Ščasný zo Združenia STORM. Pridať ruku k vyčisteniu Trnavy môže každý. „Staňte sa hľadačmi injekčných striekačiek a pomôžte našim vyškoleným zbieračom urobiť z Trnavy bezpečnejšie miesto,“ dodáva.

inj-storm

Foto: P. Ščasný

Pre účastníkov akcie budú pripravené antibakteriálne gély, rukavice, bandasky a minerálna voda. V prípade dažďa sa akcia uskutoční v inom termíne, o ktorom budeme včas informovať.

Pomôcť môžete aj označením lokality, ktorú by ste chceli zmonitorovať a vyčistiť. Svoje tipy môžete nahlasovať e-mailom na ingrid.hunava@trnava.sk, zdruzenie.storm@gmail.com.

Ďakujeme, že sa zaujímate o verejné zdravie nás všetkých.

(Tlačová správa)

INFO
Združenie STORM je apolitické a neziskové združenie, ktoré vzniklo v roku 2002.
Občianske združenie je jednou z mála organizácií na Slovensku, ktoré sa na základe nízkoprahových princípov venujú problematike terénnej sociálnej práce s užívateľmi drog podľa filozofie znižovania rizík a problematike neorganizovaných skupín detí a mládeže.

Ulož ako PDF
Napísal 31. marca 2015 7:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vyčistime spoločne mesto od použitých injekčných striekačiek”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.