reklama

Vyčistime spoločne mesto od použitých injekčných striekačiek

Použité injekčné striekačky voľne pohodené na sídliskách, ihriskách či parkoch predstavujú potenciálne nebezpečenstvo infekcie pre všetkých, ktorí s nimi prídu do kontaktu.

Združenie STORM, Mesto Trnava a Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity sa preto 18. apríla 2015 spoločne pustia do boja za bezpečnejší verejný priestor.

„Stretávame sa o 10. hodine pred trnavskou radnicou, kde už bude čakať vyškolený personál s potrebným materiálom,“ hovorí Pavol Ščasný zo Združenia STORM. Pridať ruku k vyčisteniu Trnavy môže každý. „Staňte sa hľadačmi injekčných striekačiek a pomôžte našim vyškoleným zbieračom urobiť z Trnavy bezpečnejšie miesto,“ dodáva.

inj-storm

Foto: P. Ščasný

Pre účastníkov akcie budú pripravené antibakteriálne gély, rukavice, bandasky a minerálna voda. V prípade dažďa sa akcia uskutoční v inom termíne, o ktorom budeme včas informovať.

Pomôcť môžete aj označením lokality, ktorú by ste chceli zmonitorovať a vyčistiť. Svoje tipy môžete nahlasovať e-mailom na ingrid.hunava@trnava.sk, zdruzenie.storm@gmail.com.

Ďakujeme, že sa zaujímate o verejné zdravie nás všetkých.

(Tlačová správa)

INFO
Združenie STORM je apolitické a neziskové združenie, ktoré vzniklo v roku 2002.
Občianske združenie je jednou z mála organizácií na Slovensku, ktoré sa na základe nízkoprahových princípov venujú problematike terénnej sociálnej práce s užívateľmi drog podľa filozofie znižovania rizík a problematike neorganizovaných skupín detí a mládeže.

Ulož ako PDF
Napísal 31. marca 2015 7:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vyčistime spoločne mesto od použitých injekčných striekačiek”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.