reklama

Aktivisti budú v rôznych častiach Trnavy zbierať a likvidovať pohodené injekčné striekačky

Združenie STORM bude vo viacerých lokalitách Trnavy v rámci projektu Bezpečne v komunite zbierať a likvidovať voľne pohodené injekčné striekačky.

Veľký komunitný zber voľne pohodených injekčných striekačiek sa uskutoční v piatok 23. júna 2017 so začiatkom pri radnicio 15. hodine.

„Našim cieľom je vyčistiť čo najväčšiu časť mesta od infekčného odpadu. Budeme radi, ak sa stanú vyhľadávačmi aj ďalší Trnavčania a spoločne s nami, pracovníkmi Združenia STORM, tak spoločne ochránia verejné zdravie obyvateľov bezpečnou likvidáciou spomínaných ihiel,“ vyzval na spoluprácu verejnosť koordinátor projektov Združenia STORM Pavol Ščasný.

Združenie už v minulosti v spolupráci s Mestskou políciou a obyvateľmi Trnavy bezpečne zlikvidovali 31 kusov injekčných striekačiek v rôznych častiach mesta.

Ilustračné foto: Združenie STORM

OTÁZKY A ODPOVEDE

Čo mám robiť, ak nájdem voľne pohodenú injekčnú striekačku?
– Ak to je možné minimalizujte riziko poranenia vás alebo náhodného okoloidúceho. Zavolajte nám, čo najpodrobnejšie popíšte a/alebo pošlite pár fotiek okolia a miesta nálezu. Najpodrobnejším popisom nám uľahčíte rýchle nájdenie injekčnej striekačky a jej následnú bezpečnú likvidáciu.

Čo mám robiť, ak chcem alebo musím zlikvidovať voľne pohodenú injekčnú striekačku?
– V prvom rade chráňte seba a svoje zdravie! Ruky ochráňte rukavicami, igelitovým vreckom, papierovou vreckovou a pod., tak aby ste mohli jednoducho manipulovať s rukami. Zodvihnite injekčnú striekačku tak aby ste sa nedotýkali hrotu ihly. Ihlu vložte hrotom nadol do plechovky (fľaše), aby nevypadla. Plechovku (fľašu) pošliapte a dohodnite sa s pracovníkom združenia na mieste vyzdvihnutia infekčného odpadu. Ak nemáte možnosť čakať na pracovníka, tak bezpečne uzatvorenú nádobu vhoďte do komunálneho odpadu. Odporúčame však uprednostniť kontakt so združením, takto ochránite zdravie pracovníkov komunálnych služieb.

Ak poznáte lokality s vyšším výskytom použitých injekčných striekačiek, kontaktuje združenie alebo mestskú políciu.

Kontakty:

Združenie STORM:
0905 943 229,
zdruzenie.storm@gmail.com
www.zdruzeniestorm.sk
FB: Združenie STORM

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2017 11:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Aktivisti budú v rôznych častiach Trnavy zbierať a likvidovať pohodené injekčné striekačky”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.