reklama

Malá synagóga prináša exkluzívnu výstavu fotografií Jana Saudka

Malá Synagóga v Trnave prináša pod názvom „STARÝ, HNUSNÝ, ALE SAMEC“ na Slovensko exkluzívnu výstavu diel svetoznámeho českého fotografa Jana Saudka.

Otvorenie výstavy sa uskutoční v rámci pravidelného štvrtkového VEČERA PRIATEĽOV UMENIA 1. augusta 2013 o 19. hodine. Výstava potrvá do 29. septembra.

Večer priateľov umenia so Sárou Saudkovou povedie známy slovenský literárny znalec Dado Nagy. Hudobným hosťom večera bude spevák a gitarista Graeme Mark Donaldson zo Severného Írska.

Organizovať predajné výstavy autora akým je Jan Saudek je pre každého galeristu výzvou a zároveň obrovským snom. Len málo autorov vzbudzuje toľko rôznorodých a kontroverzných reakcií odborného a laického publika na celom svete ako práve Jan Saudek,“ komentuje pripravované výstavy v Trnave a Bratislave galerista Norbert Šlachta, ktorý vedie unikátny projekt rekonštruovanej Malej synagógy v Trnave. Norbert Šlachta je galeristom Karola Kállaya, Fedora Nemca a Sáry Sudkovej.

Na Slovensko ako prvý priniesol fotografie známeho českého hudobníka Jiřího Stivína a medzi jeho úspechy patrí aj získanie dôvery svetovo rešpektovaného fotografa Yuriho Dojča.

Max Gallery v tomto roku spolupracovala na výstavách „fotografky slávnych“ Lucie Gardin v Ríme a v Prahe. Aktuálne v Brne vystavuje v PALACE HLINKY diela Fedora Nemca. V roku 2013 pripravuje sériu výstav Jana Saudka, Karola Kállaya, Fedora Nemca v Ríme, Viedni, Moskve, Prahe a v Bratislave.

Viac informácií o Malej Synagóge v Trnave nájdete na www.maxgallery.sk.

Plagat-SAUDEK

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2013 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Malá synagóga prináša exkluzívnu výstavu fotografií Jana Saudka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.