reklama

Malá synagóga prináša exkluzívnu výstavu fotografií Jana Saudka

Malá Synagóga v Trnave prináša pod názvom „STARÝ, HNUSNÝ, ALE SAMEC“ na Slovensko exkluzívnu výstavu diel svetoznámeho českého fotografa Jana Saudka.

Otvorenie výstavy sa uskutoční v rámci pravidelného štvrtkového VEČERA PRIATEĽOV UMENIA 1. augusta 2013 o 19. hodine. Výstava potrvá do 29. septembra.

Večer priateľov umenia so Sárou Saudkovou povedie známy slovenský literárny znalec Dado Nagy. Hudobným hosťom večera bude spevák a gitarista Graeme Mark Donaldson zo Severného Írska.

Organizovať predajné výstavy autora akým je Jan Saudek je pre každého galeristu výzvou a zároveň obrovským snom. Len málo autorov vzbudzuje toľko rôznorodých a kontroverzných reakcií odborného a laického publika na celom svete ako práve Jan Saudek,“ komentuje pripravované výstavy v Trnave a Bratislave galerista Norbert Šlachta, ktorý vedie unikátny projekt rekonštruovanej Malej synagógy v Trnave. Norbert Šlachta je galeristom Karola Kállaya, Fedora Nemca a Sáry Sudkovej.

Na Slovensko ako prvý priniesol fotografie známeho českého hudobníka Jiřího Stivína a medzi jeho úspechy patrí aj získanie dôvery svetovo rešpektovaného fotografa Yuriho Dojča.

Max Gallery v tomto roku spolupracovala na výstavách „fotografky slávnych“ Lucie Gardin v Ríme a v Prahe. Aktuálne v Brne vystavuje v PALACE HLINKY diela Fedora Nemca. V roku 2013 pripravuje sériu výstav Jana Saudka, Karola Kállaya, Fedora Nemca v Ríme, Viedni, Moskve, Prahe a v Bratislave.

Viac informácií o Malej Synagóge v Trnave nájdete na www.maxgallery.sk.

Plagat-SAUDEK

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2013 8:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Malá synagóga prináša exkluzívnu výstavu fotografií Jana Saudka”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.