reklama

Trnavčania opäť štartujú malú Fiatku a vyrážajú na 6500-kilometrové dobrodružstvo

Michal Královič a Juraj Adam sú študenti z Trnavy, ktorí sa rozhodli so starou poľskou Fiatkou 126P, nazývanou aj Maluch, navštíviť Škandináviu. Po ich májovej ceste, ktorá viedla do Chorvátska a Bosny a Hercegoviny pridali na kilometroch i počte štátov, ktoré chcú navštíviť.

Celé to začalo oslovením firmy Skittles s otázkou, či by mi nepomaľovali Fiatku do ich farebnej dúhy,“ povedal organizátor tejto dobrodružnej cesty Michal Královič.

Firma súhlasila a okrem toho mu prisľúbila aj preplatiť časť cesty po Európe.

fiat126P
Takmer štvrťstoročie starý Fiat 126P čaká po ceste do krajín bývalej Juhoslávie ďalšia zaťažkávajúca skúška

Študenti sa rozhodli pre Škandináviu a ich trasa bude smerovať zo Slovenska cez Česko, Nemecko, Dánsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litvu, Poľsko späť domov na Slovensko.

Spolu tak prejdú 11 krajín a vyše 6500 kilometrov na ich 24-ročnej Fiatke.

plan-cesty
Plán trojtýždňovej cesty Michala, Adama a ich „Malucha“

Tá sa zvykne občas pokaziť, s tým však chalani rátajú. „Viacero porúch vieme opraviť na mieste, ale samozrejme nie sme žiadni odborníci na Fiatky. Spoliehame sa, že ich bude čo najmenej,“ hovorí Michal Královič.

Trnavčania odštartujú 19.augusta a v prípade ich optimistického odhadu sa vrátia po troch týždňoch.

Cestou budú rozdávať Skittles a samozrejme okrem cesty majú naplánovaných aj viacero zastávok v národných parkoch, pri fjordoch i návštevy niektorých hlavných miest.

Celý priebeh príprav a denník z ich cesty môžete sledovať na blogu www.mysho.sk, niektoré fotky a novinky aj na oficiálnej FB stránke Skittles Česko Slovensko.

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2013 18:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.