reklama

Mladých Trnavčanov čaká 1700-kilometrové dobrodružstvo na historických fiatkách

Štyria študenti z Trnavy sa rozhodli na svojich starých fiatkách, modeloch 126P a 127, prejsť vyše 1700 kilometrov dlhú cestu cez štyri štáty – zo Slovenska cez Maďarsko a Chorvátsko až po Bosnu a Hercegovinu – a potom samozrejme naspäť.

Zaujímavú cestu plámnujú absolvovať od 8. do 12. mája 2013.

Veríme si aj napriek tomu, že fiatky majú spolu úctyhodných 61 rokov a najviac sme naraz prešli maximálne 70 kilometrov,“ povedal Michal Královič, ktorý na ceste spolieha na svoj Fiat 126P.

4
Fiatky a ich posádky majú pred sebou náročnú cestu

FOTO: Filip Drdúl Photo

Partia študentov chce počas cesty, ktorú nazvali Fiat Tour 2013, odjazdiť denne aspoň 340 kilometrov. Celý trip by tak v ideálnom prípade mali zvládnuť za päť dní.

Nemáme samozrejme vopred naplánované žiadne zastávky, cesta sa ponesie v duchu: kam dorazíme, tam sme chceli byť. Spať budeme vo fiatkách alebo v stane,“ doplnil Juraj Vidlička, majiteľ staršieho Fiatu 127. Kvôli konštrukcii fiatiek, bezpečnosti a v neposledom rade i krajším zážitkom sa výprava vyhne diaľniciam. Aj preto je trasa plánovaná po menej frekventovaných cestách.

Celú cestu budú účastníci Fiat Tour 2013 dokumentovať a po návrate spracujú krátky video zostrih. Svoje zážitky, skúsenosti a dojmy budú spoločne s fotografiami tiež pravidelne zverejňovať na Facebooku.

1a
2a
Sympatické autíčka vyrobené v Poľsku majú dohromady už 61 rokov

FOTO: Filip Drdúl Photo

Ak sa vám táto aktivita študentov z Trnavy páči, sledovať ich môžete na Facebooku.

Hlavným partnerom tejto dobrodružnej cesty je značka FIAT.

Mediálnymi partnermi sú trnava-live.sk, Trnava Dnes, Trnavský Hlas, MY Trnavské noviny, Televízia Karpaty, Tuning.sk, MJ Detail a Klub Kvapka – partner malých i veľkých.

Ulož ako PDF
Napísal 29. apríla 2013 13:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mladých Trnavčanov čaká 1700-kilometrové dobrodružstvo na historických fiatkách”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.