reklama

Poľská fiatka s trnavskými cestovateľmi dorazila po menších problémoch do Nórska

Dvojica cestovateľov Michal Královič a Juraj Adam vyrazila pred týždňom, v pondelok 19. augusta, s malou poľskou fiatkou na trojtýždňové dobrodružstvo.

Ich plán bol optimistický – navštíviť na palube 24-ročného Fiatu 126P spolu jedenásť krajín a prejsť 6500 kilometrov.

Vysokoškolskí študenti sa rozhodli pre Škandináviu a ich trasa smeruje zo Slovenska cez Česko, Nemecko, Dánsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litvu, Poľsko späť domov na Slovensko.

fiatka-1
Trnavskí cestovatelia: Juraj (vľavo) a Michal

fiatka-2
Chalani prespávajú najčastejšie pod stanom alebo v interiéri svojho miniautíčka

FOTO: mysho.sk

Po piatich dňoch a niekoľkých zaujímavých zážitkoch, vrátane zdĺhavého riešenia technických problémov, dorazili Michal s Adamom do hlavného mesta Nórska Oslo.

Poľský Maluch a dvaja trnavskí odvážlivci, tak urazili už takmer 1000 kilometrov.

‚Divoká jazda‘ po diaľnici (rozumej 90 km/h) dala nádrži jednoducho zabrať. Ako sme však zišli z výjazdu, ihneď sme spozorovali, že Fiatka nemá výkon a zhasína aj na sýtiči. A problém bol na svete!,“ opisuje začiatky doteraz najväčších problémov s pokazeným rozdeľovačom Michal na svojom blogu mysho.sk.

Na stránke môžete prostredníctvom denných súhrnov sledovať priebeh ich cesty.

Čaká nás menšie plánovanie, nakoľko sme stratili dva dni, budeme musieť prehodnotiť či stíhame celú trasu, alebo niečo budeme musieť vynechať,“ uzatvára prvý z troch naplánovaných cestovateľských týždňov Michal.

plan-cesty
Plán trojtýždňovej cesty Michala, Adama a ich „Malucha“

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2013 8:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.