reklama

Ragbisti RC Spartak Trnava sa chcú pobiť v novej sezóne o medaily

V predposledný augustový týždeň začali prípravu ragbisti trnavského Spartaka. Na zraze sa zišla takmer celá kostra tímu z minulej sezóny.

Mužstvo bude v nasledujúcej sezóne viesť hrajúci tréner Ján Székely, v kádri pribudli traja novici.

Cenné skúsenosti určite predá aj najskúsenejší muž trnavskej zostavy a zároveň generálny manažér tímu Peter Bolla.

O chod klubu sa stará prezident klubu František Čapkovič. V minulej sezóne Spartakovci obsadili v slovenskej sedmičkovej lige štvrté miesto s čím v samotnom klube nevládla spokojnosť. Avšak v poslednom finálovom kole skončili červenočierni na 3. priečke a prezentovali sa zlepšenou hrou.

rugby-spartak-team
Tím RC Spartak vo vlaňajšej sezóne

Cieľ pre túto sezónu si hráči určili na schôdzi 1. septembra. Tým cieľom je návrat na medailové pozície. Počas prvej polovice sezóny sa bude RC Spartak Trnava zaobísť bez opory Mateja Minárika, ktorý má problémy s ramenom. V príprave nastúpili spartakovci aj na zápas v pätnástkovom rugby spoločne s RC Břeclav proti 1.RC Slovanu Bratislava.

Aj napriek vysokej prehre 9 hráčov (Ján Székely, Tomáš Székely, Peter Vrbovský, Ladislav Čapkovič, Lukáš Hullman, Michal Benda, Samuel Slovák, Miloš Ťažky a Lukáš Koštial) nabrali cenné skúsenosti, pretože zápasov na Slovensku je bohužiaľ málo. Ďalej absolvovali tréning so slovenským rugbystom Martinom Polákom, ktorý má na slovenské pomery obrovské skúsenosti z Írska, kde momentálne hráva.

Pätnástkové rugby budú v nasledujúcom ligovom ročníku hrávať aj viacerí hráči Spartaka v českej druhej najvyššej súťaži. Peter Bolla spolu s Matejom Minárikom budú pôsobiť v RC Zlín. Kapitán Boris Gregorovič spolu s Jánom Székelym budú hrávať v bratislavskom Slovane.

Nový domov našiel RC Spartak Trnava na ihrisku v Igrame, kde trénujú každý pondelok a štvrtok. Záujemcovia o tento šport sa môžu kontaktovať prostredníctvom facebooku, kde nájdu stránku Rugby klub Trnava.

Káder pre sezónu 2013/2014:
Prezident – František Čapkovič
Generálny manažér – Peter Bolla
Tréner – Ján Székely

Hráči – Boris Gregorovič, Ján Székely, Peter Bolla, Tomáš Székely, Ladislav Čapkovič, Lukáš Koštial, Lukáš Hullman, Michal Benda, Juraj Sádecký, Peter Vrbovský, Matej Minárik, Miloš Ťažký , Jerome Azuara, Martin Suchán, Jozef Baláž, Ronald Rajcany, Samuel Slovák a Martin Šotník.

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2013 8:15. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.