reklama

Trnava bude dejiskom šermiarskeho sympózia Tyrnhaw 2013

V Trnave sa už po tretí raz zídu šermiari a šermiarski inštruktori z piatich európskych krajín a Spojených štátov.

V priestoroch telocvične Základnej školy na Gorkého ulici sa uskutoční v dňoch od 18. do 20. októbra Víkend historických európskych bojových umení Tyrnhaw 2013.

Podujatie je prioritne určené pre zaregistrovaných nadšencov rekonštrukčného šermu a pridružených disciplín. V úlohách divákov majú dvere otvorené aj záujemci o historické bojové umenia.

tyrnhaw

Ilustračné foto: Trnavský šermiarsky cech

Vytvárame priestor pre vzájomné zdieľanie skúseností a výsledkov práce pri štúdiu pôvodných bojových umení a snažíme sa tak posilniť lokálnu šermiarsku scénu o rozvíjajúcu sa a stabilnú výskumnú základňu, z ktorej môžu čerpať všetky formy súčasného šermu,“ konštatujú organizátori akcie z Trnavského šermiarskeho cechu.

Účasť na sympóziu Tyrnhaw, ktoré je jedinou akciou svojho druhu u nás, potvrdilo niekoľko desiatok šermiarov z Nemecka, USA, Poľska, Maďarska, Českej republiky a Slovenska.

Prednášať a prakticky skúšať sa bude so zbraňami a nástrojmi ako sú dlhý meč, dýka, vojenská šabľa, meč či pästný štít.

Názov Tyrnhaw vychádza z pôvodného nemeckého označenia Trnavy – Tyrnau v kombinácií so základným slovíčkom nemeckého šermu – hau/haw, čo znamená sek.

Ďalšie informácie spolu s časovým harmonogramom podujatia nájdete na stránke tyrnhau.tsc.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 17. októbra 2013 20:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.