reklama

Myšlienka, ktorá poteší. Dôchodcovia môžu klebetiť v kaviarni s výraznou zľavou

Občianska iniciatíva Lepšia Trnava a kaviareň 4Friends so sídlom v pasáži U kráľa Ľudovíta spustili od nového roka 2014 projekt určený pre seniorov nad 60 rokov a hendikepovaných spoluobčanov.

Gurmánske kávy a čaje si vďaka spolupráci dvoch subjektov môžu starší Trnavčania vychutnať s výraznou zľavou 30 percent.

Podľa slov zakladateľa iniciatívy Lepšia Trnava Petra Bročku je myšlienka projektu jednoduchá.

Generácia dnešných seniorov vybudovala toto mesto. Dnes už musia ale rátať každé euro. Ako občianske združenie však nemáme páky na to, aby sme ich situáciu zásadne zmenili. Môžeme ju však zmierniť. Káva je pre mnohých synonymom posedenia si v príjemnej spoločnosti, a práve preto sme s týmto nápadom oslovili našich priateľov z 4Friends a Jednotu dôchodcov na Slovensku,“ vysvetlil.

4friends-kol
Kolektív kaviarne 4Friends

Majiteľ kaviarne Martin Velický pripomenul, že rovnako si váži seniorov a ich celoživotný prínos k rozvoju Trnavy.

Snažíme sa poskytovať kvalitné služby a chceme, aby k nim mali prístup aj seniori. V spolupráci s občianskym združením Lepšia Trnava sme sa preto rozhodli poskytnúť im výraznú zľavu na všetky naše kávy a čaje. Veríme, že si pochutia,“ uviedol.

Lepšia Trnava v snahe o rozšírenie tejto správy komunikovala aj s Krajskou organizáciou Jednoty dôchodcov na Slovensku v Trnave (JDS).

Viac ako 420 členov organizácie sa o tejto akcii dozvedelo už na vianočnom večierku 19. decembra.

Pochopenie a iniciatíva mladých ľudí z o.z. Lepšia Trnava nás veľmi príjemne prekvapila a dojala. Veríme, že je to dobrý začiatok vytvárania ‚mostov medzi generáciami‘, a to nielen pre členov JDS – ale pre všetkých seniorov žijúcich v našej stále krajšej a veríme i lepšej Trnave. Vďaka vám,“ vyznala sa predsedníčka KO JDS v Trnave Margita Fabiánová.

Generačná spolupatričnosť je jednou z nosných myšlienok Lepšej Trnavy. Bolo by skvelé, keby sa touto myšlienkou inšpirovali aj ďalší podnikatelia v meste. Rodičom i starým rodičom vďačíme za veľa a som zástancom toho, že každá pomoc, hoci aj malá, sa počíta,“ doplnil Peter Bročka.

Plagát:
plagat-LT-4friends

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2014 9:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Myšlienka, ktorá poteší. Dôchodcovia môžu klebetiť v kaviarni s výraznou zľavou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.