reklama

Trnava má vlastnú eurobankovku, ktorá poteší nielen zberateľov

Malý Rím tento rok oslavuje 780. výročie udelenia kráľovských výsad. Pri tejto príležitosti pripravilo Mesto Trnava jedinečnú novinku – edíciu eurobankoviek s motívom mestskej veže, ktoré by nemali chýbať v zbierke žiadneho zberateľa či turistu, ktorý navštívi naše mesto.

Ocenia ich však určite aj hrdí Trnavčania, ktorí chcú vlastniť unikátny suvenír z limitovanej edície.

Trnavská eurobankovka s nulovou nominálnou hodnotou má farbu päťstoeurovky a formát 20-eurovej bankovky, každý kus má svoje vlastné sériové číslo a štandardné ochranné prvky, ako sú hologram, vodotlač, mikrotext, dotyková zóna pre nevidiacich, UV ochranné prvky a ďalšie.

„Nulové eurobankovky sa vydávajú s povolením Európskej centrálnej banky a tlačia sa na rovnakom mieste ako oficiálne peniaze, nie sú však určené na platenie a  neprijme ich automat ani čítačka bankoviek. Napriek tomu sa však tieto originálne turistické suveníry tešia veľkému záujmu a sú v súčasnosti hitom v celej Európe,“ uviedla vedúca úseku komunikácie a marketingu Kancelárie primátora Veronika Majtánová.


Trnavská eurobankovka je vo farbe päťstoeurovky a formáte 20-eurovej bankovky

Predaj limitovanej edície trnavských eurobankoviek sa začína v piatok 16. novembra 2018 o 12.00 hod.

Záujemcovia si ich môžu zakúpiť za cenu 3 eurá/kus v Turistickom informačnom centre v mestskej veži na Trojičnom námestí, ktoré bude od 16. do 18. novembra 2018 otvorené v predĺžených otváracích hodinách s posilneným stavom personálu kvôli očakávanej zvýšenej návštevnosti.

Každý, kto si počas prvého víkendu predaja zakúpi trnavskú eurobankovku, bude mať ako bonus v deň nákupu zľavnené vstupné na mestskú vežu.

(TS)

Predĺžené otváracie hodiny mestskej veže a Turistického informačného centra Regiónu Trnava od 16. do 18. novembra 2018:

piatok 16. 11. 2018: 10.00 – 19.00 h
sobota 17. 11. 2018: 10.00 – 18.00 h
nedeľa 18. 11. 2018: 10.00 – 17.00 h
(posledný vstup na mestskú vežu je polhodinu pred koncom otváracích hodín)

Cena zľavneného vstupného:
Dospelý: 2 €
Študent, ZŤP, senior: 1,50 €
Dieťa od 6 do 15 rokov: 1 €

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2018 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava má vlastnú eurobankovku, ktorá poteší nielen zberateľov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.