reklama

Trnava má vlastnú eurobankovku, ktorá poteší nielen zberateľov

Malý Rím tento rok oslavuje 780. výročie udelenia kráľovských výsad. Pri tejto príležitosti pripravilo Mesto Trnava jedinečnú novinku – edíciu eurobankoviek s motívom mestskej veže, ktoré by nemali chýbať v zbierke žiadneho zberateľa či turistu, ktorý navštívi naše mesto.

Ocenia ich však určite aj hrdí Trnavčania, ktorí chcú vlastniť unikátny suvenír z limitovanej edície.

Trnavská eurobankovka s nulovou nominálnou hodnotou má farbu päťstoeurovky a formát 20-eurovej bankovky, každý kus má svoje vlastné sériové číslo a štandardné ochranné prvky, ako sú hologram, vodotlač, mikrotext, dotyková zóna pre nevidiacich, UV ochranné prvky a ďalšie.

„Nulové eurobankovky sa vydávajú s povolením Európskej centrálnej banky a tlačia sa na rovnakom mieste ako oficiálne peniaze, nie sú však určené na platenie a  neprijme ich automat ani čítačka bankoviek. Napriek tomu sa však tieto originálne turistické suveníry tešia veľkému záujmu a sú v súčasnosti hitom v celej Európe,“ uviedla vedúca úseku komunikácie a marketingu Kancelárie primátora Veronika Majtánová.


Trnavská eurobankovka je vo farbe päťstoeurovky a formáte 20-eurovej bankovky

Predaj limitovanej edície trnavských eurobankoviek sa začína v piatok 16. novembra 2018 o 12.00 hod.

Záujemcovia si ich môžu zakúpiť za cenu 3 eurá/kus v Turistickom informačnom centre v mestskej veži na Trojičnom námestí, ktoré bude od 16. do 18. novembra 2018 otvorené v predĺžených otváracích hodinách s posilneným stavom personálu kvôli očakávanej zvýšenej návštevnosti.

Každý, kto si počas prvého víkendu predaja zakúpi trnavskú eurobankovku, bude mať ako bonus v deň nákupu zľavnené vstupné na mestskú vežu.

(TS)

Predĺžené otváracie hodiny mestskej veže a Turistického informačného centra Regiónu Trnava od 16. do 18. novembra 2018:

piatok 16. 11. 2018: 10.00 – 19.00 h
sobota 17. 11. 2018: 10.00 – 18.00 h
nedeľa 18. 11. 2018: 10.00 – 17.00 h
(posledný vstup na mestskú vežu je polhodinu pred koncom otváracích hodín)

Cena zľavneného vstupného:
Dospelý: 2 €
Študent, ZŤP, senior: 1,50 €
Dieťa od 6 do 15 rokov: 1 €

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2018 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava má vlastnú eurobankovku, ktorá poteší nielen zberateľov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.