reklama

EDUpoint Trnava prinesie zaujímavé podujatia nielen pre učiteľov

Digitálne technológie vo vyučovaní, inovácie vo vzdelávaní, neformálne vzdelávanie či duševné zdravie – to sú len niektoré z tém, ktoré počas nasledujúcich mesiacov prinesie EDUpoint Trnava.

EDUpoint predstavuje sériu podujatí pre učiteľov, študentov pedagogiky, lektorov či pracovníkov s mládežou, počas ktorých budú mať účastníci príležitosť rozširovať si obzory, získavať nové zručnosti, inšpirovať sa zaujímavými príkladmi z praxe či nadviazať kontakty s ďalšími učiteľmi.

Cieľom stretnutí je vytvoriť pravidelný priestor pre rozvoj a ďalšie vzdelávanie učiteľov, ktorí zvlášť v období dištančného vzdelávania a s ním spojených nových výziev, potrebujú pomoc a podporu.

Podujatia EDUpointu budú počas aktuálnej situácie realizované v online podobe, avšak organizátori chcú spustiť aj prezenčné podujatia, hneď ako to situácia dovolí. 

Za projektom stojí občianske združenie Lifestarter z Trnavy, ktoré s podporou Nadácie Pontis a Mesta Trnava bude EDUpoint Trnava zastrešovať.

Podporu myšlienke vzdelávania učiteľov vyjadrila aj viceprimátorka Eva Nemčovská: „Doplnkové a celoživotné vzdelávanie akéhokoľvek typu pomôže pedagógom zoznámiť sa s novými situáciami, vedomosťami a zručnosťami. Teší ma iniciatíva ľudí z EDUpoint. Je pred nami dlhá cesta, ale ak tejto téme budeme venovať príznačnú pozornosť, prinesie to benefity celej spoločnosti.”

„Už takmer rok ovplyvňuje naše životy pandémia koronavírusu, ktorá výrazne ovplyvnila okrem iného aj vzdelávanie na školách. Prechod na distančné vzdelávanie nebol pre nikoho jednoduchý a jeho kvalita postupne rástla, pretože všetci účastníci výchovno-vzdelávacieho procesu získali v tomto smere určité skúsenosti. Prostredníctvom zapojenia sa do EDUpointov budú môcť pedagógovia ešte viac skvalitniť vyučovací proces nielen v dištančnej, ale aj v prezenčnej forme vzdelávania. Veľmi ma teší, že občianske združenie Lifestarter bolo vybrané Nadáciou Pontis na realizáciu EDUpointov v našom meste. Na prvé podujatie EDUpointu sa veľmi teším a dúfam, že sa nám podarí osloviť čo najväčší počet pedagógov, aby sme aj takto mohli zvýšiť kvalitu vzdelávania,“ uviedol vedúci odboru školstva, mládeže a športu Mestskom úrade v Trnave Michal Špernoga.

Prvé podujatie EDUpointu Trnava sa uskutoční už vo štvrtok 4. marca 2021 o 17.00 h, záujemcovia sa môžu zdarma zaregistrovať prostredníctvom tohto formuláru.  

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 26. februára 2021 7:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.