reklama

V Trnave pribudnú kontajnery na separovaný zber

Na trnavských sídliskách pribudnú v týchto dňoch nové kontajnery na separovaný zber druhotných surovín.

Na každom stojisku nádob na odpad bude umiestnený minimálne jeden žltý kontajner na plasty, tetrapaky a plechovky od nápojov, a tiež jeden modrý kontajner na papier. Nádoby sú označené veľkými nálepkami, ktoré občanom napovedia, čo do ktorého patrí.

Mesto Trnava v spolupráci so spoločnosťou A.S.A. sa rozhodlo pre tento krok po priaznivých skúsenostiach v mestskej časti Spiegelsaal II, kde boli žlté a modré kontajnery na triedený zber umiestnené už od polovice minulého roka 2013.

smetiaky

Ilustračné foto

Autá spoločnosti .A.S.A. budú zberať druhotné suroviny samostatne zo žltého i modrého kontajnera s cieľom zvýšiť efektivitu pri ďalšom triedení odpadu podľa požiadaviek odberateľov.

Nemenej dôležitým výsledkom separovania bude aj zníženie množstva odpadu ukladaného na skládkach.

Veríme, že triedený zber sa stane pre väčšinu Trnavčanov samozrejmosťou,“ hovorí Peter Novák z odboru dopravy a komunálnych služieb mestského úradu a dodáva: „Prosíme občanov nášho mesta, aby novozavedený spôsob získavania druhotných surovín rešpektovali a nevhadzovali do kontajnerov určených na triedený zber bežný komunálny odpad. Obsah nádob je na triediacej linke ručne dotrieďovaný, a preto je veľmi nepríjemné, keď sa čisté druhotné suroviny znehodnotia čo i len jedným košom bežného komunálneho odpadu.“

Nový systém separovaného zberu druhotných surovín musí fungovať ako celok, preto bude zavedený aj v ostatných mestských častiach.

Vo štvrtiach s prevažne rodinnými domami sa však zatiaľ bude realizovať formou vriec, o čom už boli obyvatelia informovaní letákom.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 11. januára 2014 9:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave pribudnú kontajnery na separovaný zber”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.