reklama

Kontajnery s papierom aj komunálnym odpadom vysýpali do jedného auta, čaká ich postih

Zamestnancov spoločnosti .A.S.A. Trnava, ktorí zmiešavali obsahy kontajnerov s papierom a klasickým komunálnym odpadom, prichytil obyvateľ sídliska Prednádražie. Ich konanie nakrútil a zverejnil na internete.

Nejde mi o potrestanie dotyčných ľudí, ale o dodržiavanie princípov, aby sa takéto veci ďalej nestávali,“ zdôraznil autor videonahrávky.

Video pána Pavla zachytáva pracovníkov ako najprv vysypú do zberného auta modrý kontajner s papierovým odpadom a následne do rovnakého vozidla vysýpajú komunálny odpad.

Riaditeľ spoločnosti .A.S.A. Trnava Ľudovít Púček priznal, že išlo o jasné porušenie pravidiel posádkou zberného vozidla a za ich konanie sa ospravedlnil.

triedici-odpad
Reprofoto z videa pána Pavla

Od začiatku separovaného zberu v Trnave sa naša spoločnosť snaží, aby sa komunálny odpad zberal oddelene od zberu papiera a plastov. Po minuloročnom podobnom prípade zmiešavania v Bratislave, ktorý bol verejne medializovaný, sme dali vyrobiť na autá, ktoré vykonávajú triedený zber tabule s označením ‚triedený zber‘, aby sme tak zabezpečili verejnú kontrolu činnosti našich pracovníkov. Aj keď sa samozrejme námatková kontrola vykonáva aj z našej strany, nie je možne skontrolovať všetky autá na všetkých stanovištiach,“ vysvetlil Ľ. Púček.

Ako ďalej pripomenul, každý deň pracuje vonku na zbere komunálneho a triedeného odpadu 15 posádok pozostávajúcich z vodiča auta a dvoch závozníkov.

Preto nás veľmi mrzí, že napriek týmto opatreniam sa problém zmiešavania vyskytol aj u nás,“ vyjadril poľutovanie nad prípadom.

VIDEO:

Zmiešavanie odpadu nahlásil spoločnosti .A.S.A. Trnava autor videa. Reklamáciu silne znečisteného papiera komunálnym odpadom ohlásil interne aj vedúci zmeny v triediacej hale druhotných surovín.

Po prešetrení sme zistili, že dotyčná posádka auta mala za úlohu v ten deň pravidelný odvoz komunálneho odpadu z časti Prednádražie. Keďže mali časovú rezervu, po skončení mali prejsť ešte raz celé sídlisko a do čistého auta zobrať papier z kontajnerov na to určených. Dôvodom bolo, že frekvencia triedeného zberu sa nám začína ukazovať ako nedostatočná. Naši pracovníci si úlohu zľahčili. Občanom Trnavy sa ospravedlňujeme. Napokon, aj my sami sme mali viac práce pri dotrieďovaní takto pomiešaných surovín,“ priblížil riaditeľ firmy.

Ako dodal, dotyční pracovníci budú znášať následky a čaká ich pomerne vysoký finančný postih.

Dispečerovi prevádzky bolo zároveň nariadené vykonať opatrenie v harmonograme tak, aby jedna posádka mala počas pracovnej zmeny iba jeden druh zberu, teda buď triedený zber alebo komunálny odpad,“ dodal Ľudovít Púček.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2014 11:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kontajnery s papierom aj komunálnym odpadom vysýpali do jedného auta, čaká ich postih”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.