reklama

Pozvánka na prednášku: Čo s biologickým odpadom?

Prednáška na tému bioodpad je prvá z plánovaného cyklu, v ktorom sa kultúrne centrum Malý Berlín chce bližšie venovať ekologickým témam, environmentálnym problémom súčasnosti a ich možným riešeniam, či nápadom, ktoré obmedzujú negatívne modernej spoločnosti dopady na životné prostredie.

Mnohí už určite veľakrát riešili otázku, čo s biologickým odpadom vyprodukovaným v domácnosti. Bioodpad tvorí najväčšiu časť komunálneho odpadu, ktorá sa u nás nespracúva a pritom by vôbec nemusela končiť v smetných košoch.

Za rok sa vyprodukuje až 220 – 240 kg odpadu a z toho býva až 30 – 40% biologicky rozložiteľný odpad.

Prednášať bude Branislav Moňok, odborník na odpad s organizácie Priatelia Zeme – SPZ u nás pôsobí od roku 1996 ako neziskové občianske združenie, chrániace životné prostredie, prírodu na Slovensku, aj v európskom kontexte.

Moňok sa odpadovému hospodárstvu venuje dlhodobo ako komplexnému problému, teda riadi projekty a informačné kampane, venuje sa zavádzaniu prvkov a koncepcií Zero Waste do praxe, poradenstvu v oblasti triedeného zberu odpadov a poradenstvu v oblasti domáceho, komunitného a centralizovaného kompostovania biologicky rozložiteľných odpadov.

Pripravuje aj koncepčné a vzdelávacie materiály v odpadovom hospodárstve.

Prednáška Čo s biologickým odpadom sa uskutoční v stredu 30. januára o 18.00 h. v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave (Štefánikova 4).

Vstupné na podujatie je symbolické 1 €, no pre veľký záujem organizátori spustili aj online predpredaj na stránke MaxiTicket.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2019 8:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pozvánka na prednášku: Čo s biologickým odpadom?”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.