reklama

Trnavský arcibiskup požehnal mladé vína

Mladé vína z Trnavy, okolia a tentoraz dokonca i zo zahraničia vo štvrtok popoludní požehnal trnavský arcibiskup Ján Orosch, informuje Trnavská arcidiecéza na svojom portáli abu.sk.

Vo krátkom príhovore sa poďakoval vinárom za ich odbornosť, zásluhou ktorej robia život krajším.

Svoje vína si dalo požehnať tridsaťštyri vinárov. Do priestorov refektória trnavského Arcibiskupského úradu priviezli spolu 86 vzoriek zo svojich pivníc.

Nechýbali vína z Trnavy, Horných a Dolných Orešian, Zelenča, Borovej, Modranky, Zavara, Ružindola, Pezinka, Modry a ďalších vinohradníckych obcí.

Podujatie už po 13. raz organizovalo mesto Trnava v spolupráci s arcibiskupským úradom.

orosch-pozehnanie-vin

FOTO: abu.sk

Vinári pri tejto príležitosti zhodnotili vlaňajší rok. Ten bol podľa vyjadrenia ich zástupcu Jozefa Teplana zo Žitavských viníc veľmi komplikovaný: „Neskorý nástup jari so snežením ešte na Veľkú noc, neskorý nástup vegetácie, veľké horúčavy spojené s nástupom chorôb, nedostatok vlahy a začiatkom jesene dažde. Aj vďaka pánu Bohu sa počasie na jeseň umúdrilo, a tak vínka aj vďaka našim vedomostiam budú opäť nádherné„.

Vinárska tradícia v Trnave má niekoľkostoročnú históriu. Výroba a obchod s vínom sa v stredoveku významne podieľali na hospodárstve prvého slovenského kráľovského mesta a blízkeho regiónu. V Trnave sa snažia o návrat k tradíciám a jedným z oživených podujatí je požehnanie mladých vín.

(abu.sk)

Ulož ako PDF
Napísal 7. februára 2014 9:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský arcibiskup požehnal mladé vína”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.