reklama

Príčinou nehôd je najčastejšie nedodržiavanie predpisov vodičmi

Počas 31 januárových dní odhalili policajti na cestách Trnavského kraja takmer 700 dopravných priestupkov.

Najviac z nich zaevidovali za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti – až 364 – informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Ktredatusová.

V 32 prípadoch neboli vodiči alebo posádka auta riadne pripútaní, 23 vozidiel sa na cestách pohybovalo v zlom technickom stave. 12 vodičov jazdilo bez ustanoveného osvetlenia a 12 vodičov nedodržalo správny spôsob jazdy.

Cyklisti a chodci sa dopustili 29 priestupkov.

Každý desiaty z celkového počtu 696 priestupkov – presne 73 – vybavili policajti napomenutím.

drahovce-nehoda-1

Ilustračné foto

V januári sa stalo v Trnavskom kraji k 84 dopravným nehodám, čo je o 8 viac ako v januári minulého roka.

Kým vlani počas prvého mesiaca zahynul jeden človek, tento rok v januári prišlo o život až 5 ľudí.

Ťažko sa zranilo 8 a ľahko 42 ľudí.

Väčšina dopravných nehôd sa stáva práve v dôsledku porušenia pravidiel v cestnej premávke, len zriedkavo dochádza k zlyhaniu zdravotného stavu vodiča alebo technického stavu vozidla. Polícia vyzýva vodičov, aby dodržiavali zákon, nie preto, ‚či ma policajti načapajú‘, ale preto, aby sa z cesty autom vrátili domov – živí a zdraví,“ pripomenula Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2014 14:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Príčinou nehôd je najčastejšie nedodržiavanie predpisov vodičmi”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.