reklama

Príčinou nehôd je najčastejšie nedodržiavanie predpisov vodičmi

Počas 31 januárových dní odhalili policajti na cestách Trnavského kraja takmer 700 dopravných priestupkov.

Najviac z nich zaevidovali za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti – až 364 – informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Ktredatusová.

V 32 prípadoch neboli vodiči alebo posádka auta riadne pripútaní, 23 vozidiel sa na cestách pohybovalo v zlom technickom stave. 12 vodičov jazdilo bez ustanoveného osvetlenia a 12 vodičov nedodržalo správny spôsob jazdy.

Cyklisti a chodci sa dopustili 29 priestupkov.

Každý desiaty z celkového počtu 696 priestupkov – presne 73 – vybavili policajti napomenutím.

drahovce-nehoda-1

Ilustračné foto

V januári sa stalo v Trnavskom kraji k 84 dopravným nehodám, čo je o 8 viac ako v januári minulého roka.

Kým vlani počas prvého mesiaca zahynul jeden človek, tento rok v januári prišlo o život až 5 ľudí.

Ťažko sa zranilo 8 a ľahko 42 ľudí.

Väčšina dopravných nehôd sa stáva práve v dôsledku porušenia pravidiel v cestnej premávke, len zriedkavo dochádza k zlyhaniu zdravotného stavu vodiča alebo technického stavu vozidla. Polícia vyzýva vodičov, aby dodržiavali zákon, nie preto, ‘či ma policajti načapajú’, ale preto, aby sa z cesty autom vrátili domov – živí a zdraví,” pripomenula Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2014 14:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Príčinou nehôd je najčastejšie nedodržiavanie predpisov vodičmi”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.